Chelsea 2-0 Birmingham

Chelsea získala další tři body a v poločase honby za pohárem má nejlepší skóre.

ZÁPAS JSME SLEDOVALI ONLINE

Birmingham z cesty smetli zametači Hernán Crespo a Arjen Robben. Hlavní psychickou podporou v zápase byl navrátilec Frank Lampard. Mourinho ale hned od začátku nasadil ofenzivnější a drsnější tempo, když nechal na lavici Makeleleho a k dvojici Essien-Lampard poslal Eidura.

V dnešní den se konečně předvedla smrš? od autora Hernána Crespa, dostal se do mnoha šancí a tu jednu v 25. minutě proměnil.

V první dvaceti minutovce přišly největší šance City. Po přímém kopu Pennanta se dostal k dorážce Clemency, jeho rána, proklouzla pod Čechem a Gallas vykopával z brankové čáry.

Chvíli poté si Heskey naběhl na míč ale nezvládl přihrávku. Jinak by to byl skoro jasný gól.

V dvacáté páté minutě útok Chelsea předvedl nejkrásnější akci z celého zápasu. Na pravé straně se propletl Robben, přihrál Crespovi, ten z první sklepl na Colea, který se otočil a poslal skvělou kolmici naslepo na nabíhajícího Robbena. Krajní záložník okamžitě střílel, brankář Taylor balón vytěsnil, ale jen na nabíhajícího Crespa, který poslal Chelsea do vedení! (Gól je ve fóru v diskuzi foto-video – to musíte vidět!)

Na SB přes čtyřicet tisíc diváků sledovalo duo Robben- Crespo, kterému přizvukoval Joe Cole. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se dočkal i Robben své příležitosti a útoku dopomohl i Gudjohnsen. Cole, Crespo a Eidur zakombinovali v záloze a pak poslali míč doleva na Nizozemce. Bývalý útočník PSV Eindhoven vystřelil levačkou, protáhl Taylora a míč spadl do dolní šibenice. Krása. A pak si může tvrdit kdo chce, že Chelsea hraje „nudnej fotbal“.

Prohlédněte si záznam on-line přenosu, abyste „viděli“ všechny akce. City se dostali do šance ještě v 51. minutě, kdy ale Čech hlavičku M. Taylora chytil.

Chelsea má další tři body, Arsenal překvapivě remizoval s Aston Villou 0:0. Manchester United doma porazil Bolton 4:1. My však máme další důvod k oslavám. Hráči ale nebudou oslavovat tolik, protože už v pondělí Frank, Joe a Glen navštíví svuj bývalý klub West Ham United, za který nastupuje český obránce Tomáš Řepka.CHELSEA – BIRMINGHAM 2:0

Branky: 25. Crespo, 43. Robben.