Historie log

Ve své více než stoleté historii vystřídala Chelsea pět znaků a každý z nich v několika variantách.

Období 1905 - 1952

První znak CFC, ve kterém je znázorněn jeden z proslulých veteránů Chelsea. S tímto znakem vzniká i naše první přezdívka „Pensioners“. Na dresech se však tento znak nikdy nevyskytl. Objevoval se pouze na hlavičce zápasových programů.

Období 1952 - 1953

Ted Drake se roku 1952 stává trenérem Chelsea, odvrací se od starého znaku „Pensioners“ a požaduje změnu, která by byla adekvátní k nové přezdívce – Blues. Zatímco byl vytvářen nový znak, byl v sezóně 1952/53 používán tento jako „provizorní“.

Období 1953 - 1986

Toto je pravděpodobně nejznámější znak Chelsea, užívaný 33 let. Tvůrci se nechali inspirovat znakem Městského Správního Obvodu Chelsea. Lev byl použit ze znaku osobní stráže Earla Cadogana – prezidenta klubu a držitele titulu Vikomt Chelsea. Hůl, kterou lev svírá, je připomínkou opata z Westminsteru, pod jehož pravomoc spadala i Chelsea. Růže ve znaku představují Anglii, fotbalové míče samozřejmě hru.

CFC začala tento znak nosit na dresech až od roku 1960. Kvůli komplikovanému designu byly v průběhu 60. a 70. let používány zjednodušené verze. Oficiálním znakem však zůstal ten původní.

Pohárové vítězství ze začátku 70. let bylo důvodem k přidání hvězd a poháru - symbolizujících tento úspěch.

Období 1986 - 2005

V roce 1986 přijímá CFC čtvrtý znak, který má posílit právě se rozrůstající obchodní příležitosti okolo fotbalu. Zatímco design lva a iniciálů zůstával stejný, barevné kombinace byly různé. Znak mohl být volný nebo zasazen do kruhu či štítu.

Tento znak byl používán skoro 19 let a byl mezi fanoušky velmi oblíbený. Ale s blížícím se stým výročím založení klubu, zaplavili fanoušci dozorčí radu s požadavky k navrácení starého designu.

Období 2005 - současnost

Nová sada znaků byla vydána v listopadu 2004. Klub začal tyto znaky používat v čase jubilejní sezóny od května 2005. Při představení znaku veřejnosti, Peter Kenyon prohlásil: „Jsme neuvěřitelně hrdí na historii a dědictví CFC, proto jsme design nového znaku založili na základě znaku z 50 let a toho jsme si plně vědomi.“

„Touto jubilejní sezónou začíná nová, velmi vzrušující éra CFC. V tomto znaku, který jak doufám nám bude sloužit dalších 100 let, se skvěle odráží naše nová identita i tradice.“