Chelsea dokončila podpis zmluvy s Kiernanom Dewsbury-Hallom!

© chelseafc.com

Chelsea s potešením oznamuje podpis zmluvy s Kiernanom Dewsbury-Hallom z Leicesteru City. Stredopoliar podpísal s Blues päťročnú zmluvu s opciou na ďalší rok a pripojí sa k svojim novým spoluhráčom na predsezónnu prípravu.

„Je úžasné sedieť tu ako hráč Chelsea,“ povedal Dewsbury-Hall. „Je to klub, na ktorom ľudia vyrastajú a dúfajú, že raz budú hrať za tento klub, takže je to pre mňa privilégium byť tu. Som naozaj nadšený, že tu môžem byť a nemôžem sa dočkať, až všetkým ukážem, čo dokážem.“

Dewsbury-Hall, ktorý prišiel do Leicesteru vo veku ôsmich rokov, debutoval za seniorský tím Foxes v januári 2020 v zápase FA Cupu proti Brentfordu. Nasledovalo hosťovanie v League One v Blackpoole, v ktorom strelil štyri góly v iba desiatich vystúpeniach.

Sezónu 2020/21 strávil na hosťovaní v Lutone Town a v 40 vystúpeniach ukázal svoj talent a potenciál, aby si pred nasledujúcou sezónou vybojoval miesto v prvom tíme Leicesteru.

Dewsbury-Hall sa stal výraznou postavou tímu Foxes počas sezóny 2021/22. Vo všetkých súťažiach zaznamenal 44 vystúpení a bol zaradený do tímu sezóny Európskej ligy UEFA po tom, ako pomohol Leicestru dostať sa do semifinále.

V sezóne 2022/23 absolvoval za Leicester ďalších 34 štartov, než sa k nemu v lete minulého roka pripojil Enzo Maresca.

Pod vedením nového trénera odohral Dewsbury-Hall 49 zápasov, strelil 12 gólov, pomohol Leicesteru zabezpečiť si postup do Premier League, bol vyhlásený za klubového hráča sezóny od priaznivcov a taktiež od hráčov, tiež bol zaradený do tímu roka Championship.

Teraz začína ďalšiu kapitolu svojej kariéry v tíme Blues. Vitaj v Chelsea, Kiernan!