Chelsea dokončila podpis Omariho Kellymana!

© chelseafc.com

Chelsea s potešením potvrdzuje podpis Omariho Kellymana z Aston Villy. Osemnásťročný mladík podpísal s Blues šesťročnú zmluvu s opciou na ďalší rok a budúci mesiac sa pripojí k svojim novým spoluhráčom pred predsezónnou prípravou.

Kellyman povedal: „Je fantastické stáť tu ako hráč Chelsea. Je to obrovský klub s úžasnou históriou, takže je skvelé sa k nemu pripojiť. Určite je to splnený sen. Som nadšený, že som si mohol obliecť tento dres a už sa neviem dočkať, kedy začnem.“

Útočný stredopoliar Kellyman začal svoju kariéru v Derby County a v tomto klube strávil desať rokov, kým v roku 2022 podpísal zmluvu s Aston Villou.

Anglický mládežnícky reprezentant sa počas svojej prvej sezóny v klube predstavil za výbery Villy do 18 a 21 rokov – a vyslúžil si nomináciu na ocenenie Hráč mesiaca v Premier League 2.

Kellyman sa minulé leto zúčastnil na predsezónnom turné Villy v Spojených štátoch a v auguste 2023 debutoval v prvom tíme počas víťazstva 3:0 v Európskej lige nad Hibernianom.

V minulej sezóne si pripísal ďalších päť seniorských vystúpení, ktoré zahŕňali zápasy Premier League proti Manchestru City a Crystal Palace.

Vitaj v Chelsea, Omari!