Euro 2024: Lukaku pomohol Belgicku k víťazstvu

© chelseafc.com

Romelu Lukaku bol súčasťou tímu Belgicka, ktorý v Kolíne nad Rýnom porazil Rumunsko 2:0 a udržal si šancu na postup zo skupiny E.

Červení diabli prehrali svoj úvodný zápas so Slovenskom, ale vďaka tomuto víťazstvu nad Rumunskom majú všetky štyri strany v skupine E v záverečnom dni rovnaký počet bodov.

Lukaku, ktorý strávil minulú sezónu na hosťovaní v Ríme, odohral celý zápas ako hlavný útočník Belgicka a zohral kľúčovú úlohu pri úvodnom góle – už po 73 sekundách prihral Yourimu Tielemensovi na gól.

Útočník si krátko nato myslel, že vstrelil gól, ale VAR už v druhom zápase po sebe vylúčil jeho zásah pre ofsajd.

Víťazstvo však zavŕšil už o 11 minút bývalý záložník Chelsea Kevin de Bruyne, ktorý si nabehol na dlhú loptu a následne sa presadil.

Belgicko sa v záverečnom zápase skupiny stretne s Ukrajinou a vie, že víťazstvo mu zabezpečí postup do vyraďovacej fázy.