Chelsea zvažuje januárový prestup Ivana Toneyho

Chelsea má údajne záujem podpísať v januárovom prestupovom období útočníka Brentfordu Ivana Toneyho.

The Blues počas tohto leta posilnili svoje útočné kvality, keď do svojho mužstva získali Nicolasa Jacksona, Christophera Nkunku a Deivida Washingtona.

Jackson, ktorý prišiel zo španielskeho Villarrealu, nastúpil v tejto sezóne na všetky štyri zápasy Chelsea v Premier League a 25. augusta strelil svoj prvý gól za klub pri víťazstve 3:0 nad Lutonom.

Nkunku si ešte musí odkrútiť svoj debut po zranení, zatiaľ čo Washington je vo veku 18 rokov považovaný za perspektívneho hráča. Armando Broja sa naďalej zotavuje z dlhodobého zranenia.

V dôsledku toho, vedenie Chelsea zvažovalo v posledných dňoch prestupového obdobia podpis ďalšieho útočníka, ale nakoniec sa rozhodli kúpiť všestranne ofenzívneho Colea Palmera z Manchestru City za 42,5 milióna libier.

V súčasnosti je prestupové okno uzavreté, Chelsea však už teraz pripravuje plány na január, keď sa trh opäť otvorí.

Podľa denníka Standard Chelsea zvažuje, že sa v januári zapojí do súboja o podpis útočníka Brentfordu Toneyho.

Dvadsaťsedemročný hráč si v súčasnosti odpykáva osemmesačný zákaz činnosti po tom, čo sa priznal k 232 porušeniam pravidiel Futbalovej asociácie.

Očakáva sa však, že o Toneyho, ktorému 16. januára vyprší suspendácia, sa v zimnom prestupovom období bude zaujímať viacero klubov.

Chelsea by mohla čeliť konkurencii zo strany londýnskych rivalov Arsenalu a Tottenhamu Hotspur, ktorí sú považovaní za jedných z Toneyho obdivovateľov.

Keďže hráč má s Brentfordom zmluvu do júna 2025, predpokladá sa, že včely za neho budú požadovať sumu približne 80 miliónov libier.

Toney bol počas svojho pôsobenia v Brentforde plodný, keď v 124 vystúpeniach vo všetkých súťažiach strelil 68 gólov.

Želáte si príchod Toneyho do Chelsea?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Áno / 21 hlasů