Preview: Tottenham : Chelsea

S blížiacim sa veľkým londýnskym derby, keď sa stretneme s Tottenhamom v Premier League, vyberáme niektoré z kľúčových faktov a čísel pred výkopom na Spurs.

Tottenham vs Chelsea vzájomne rekordy

Played 174
Won 77
Drawn 43
Lost 54

Největší výhry

Tottenham Hotspur 5–0 Chelsea – 1920/21 (Division One)
Tottenham Hotspur 1–6 Chelsea – 1997/98 (Premier League)

Chelsea se bude snažit prodloužit naši neporazitelnost v zápasech Premier League proti Tottenhamu na devět zápasů. Z posledních osmi zápasů jsme šest vyhráli a dva remizovali. Cílem Blues bude vyhrát na hřišti Tottenhamu po 4. v řade. Pokud se to podaří, bude to poprvé v historii.

Poslední ligové vítězství Tottenhamu proti nám bylo ve Wembley, v listopadu 2018, kdy vyhráli 3:1.
Na jejich novém stadionu máme 100% bilanci – 3 zápasy, 3 výhry.

Spurs inkasovali proti Chelsea více gólů v Premier League (110) než proti kterémukoli jinému soupeři.
Chelsea vyhrála více zápasů Premier League proti Tottenhamu (33) než proti kterémukoli jinému týmu.
Proti Tottenhamu jsme také vyhráli více zápasů ve všech soutěžích než proti kterémukoli jinému klubu.

Nejvíc výher Chelsea ve všech soutěžích

Tottenham Hotspur – 77
Newcastle United – 76
Everton – 75
Manchester City – 71
Arsenal – 66
Aston Villa – 66
Liverpool – 65

1. zápas této sezóny v srpnu skončil výsledkem 2–2, poté co se v 96. minutě prosadil Harry Kane z rohového kopu a srovnal. Většina fanoušků Blues na tento zápas vzpomíná „velice ráda“. Můžeme jen doufat, že zápas nebude opět negativně ovlivněn.
Pokud by Spurs zvítězili, získali by tak proti nám 4 body v jedné sezoně teprve po druhé v historii PL. Předtím se jim to podařilo v sezoně 2008/09.
Posledních 5 zápasů na Tottenham Hotspur Stadium

22. prosince 2019 – Premier League – W 2–0
29. září 2020 – League Cup – D 1–1 (lost on pens)
4. února 2021 – Premier League – W 1–0
19. září 2021 – Premier League – W 3–0
12. leden 2022 – League Cup – W 1–0

Forma Chelsea

Posledních 5 výsledků Chelsea
Crystal Palace (h) W 1–0
Liverpool (a) D 0–0
Fulham (h) D 0–0
West Ham United (a) D 1–1
Southampton (h) L 0–1

Chelsea vyhrála z posledních 13 venkovních derby v Londýně hned 9. Nepodařilo se nám zvítězit na London Stadium proti West Hamu minulou sezonu, potom jsme tuto sezonu remizovali na Gtech Community Stadium 0:0 a prohráli u sousedů na Craven Cottage.
Avšak hrůzostrašné číslo je toto – od naší výhry 2–0 ve Villa Parku v říjnu, jsme získali jen čtyři body z 21 možných na stadionech soupeřů (remízy v Brentfordu, Nottingham Forrest, Liverpoolu a West Hamu).

Forma Tottenhamu

Posledních 5 výsledků Tottenhamu
Manchester City (a) L 2–4
Fulham (a) W 1–0
Manchester City (h) W 1–0
Leicester City (a) L 1–4
West Ham United (h) W 2–0

Z posledních 8 zápasů mají Spurs bilanci 4 výhry, 4 prohry.
Tottenham získal 15 bodů z jejich zatím 9 odehraných londýnských derby tuto sezonu. Obě jejich prohry byly proti Arsenalu.
Na domácím stadionu, poté co vyhráli 8 zápasů v řadě mezi květnem a říjnem, prohrál tým italského manažera Antonia Conteho hned 4 z posledních 7 zápasů. Všechny 3 body si odvezli Newcastle, Liverpool, Aston Villa a Arsenal.
Žádný hráč nevstřelil víc prvních gólů (7) nebo vítězných gólů (8) v této sezoně než Harry Kane. Kane je druhým nejlepším střelcem této sezóny se 17 góly, E. Haaland má 26.
Více gólů než Tottenham (44) vstřelili pouze Man City (60) a Arsenal (51).

Statistiky / zajímavosti

Chelsea

Tohle bude již naše 5. londýnské derby od 12.1. Chelsea musela opustit Londýn pouze jednou, z posledních 7 zápasů. (Liverpool).
Kvůli zranění Cesara Azpilicuety jsme mohli minulé kolo poprvé v naší historii vystřídat 6× (poranění hlavy)

Proti Southamptonu, Enzo Fernandez dokázal vybojovat míč zpět celkem 32× (ball recoveries) a měl 277 úspěšných přihrávek z 310 než jakýkoliv jiný hráč od doby, kdy se připojil ke klubu.
David Fofana měl v zápase proti Southamptonu 100% úspěšnost v jeho 3 driblincích, 3 přihrávkách v poslední třetině hřiště (pozn. tohle překládat je na hlavu – anglicky – attacking-third passes) a 1 tackle

Pokud v zápase nastoupí náš model, Trevoh Chalobah, bude to jeho 50. zápas za Chelsea ve všech soutěžích.

Tottenham

Tým Antonia Conteho je čtvrtý, bod před pátým Newcastlem a 12 za vedoucím Arsenalem.
Tottenham v této sezóně vstřelil více gólů z rohů než kterýkoli jiný tým v Premier League (11).
Zápasy Tottenhamu v Premier League přinesly v této sezóně 79 gólů (44 gólů, 35 proti). Více gólů (84) zaznamenaly pouze zápasy Manchesteru City.
Tottenham v této sezóně prohrával ve 14 zápasech, avšak dokázal z těchto zápasů získat 14 bodů (čtyři výhry, dvě remízy).

Čas zápasu: neděle – 14:30
Rozhodčí: Stuart Attwell (ani jednou jsme pod jeho „vládou“ tuhle sezonu nevyhráli)

• BONUS – VAR: Paul Tierney

Tip redaktora: Tottenham 1:1 Chelsea, zápas ovlivní duo rozhodčích.

Pevné nervy a klidnou neděli, C´mon Chels! Fu*k you Tottenham