Havertz: Toto víťazstvo bolo pre Lucu

Kai Havertz venoval nedeľňajšie víťazstvo 1:0 nad Crystal Palace legende Chelsea Gianlucovi Viallimu.

Bývalý hráč a manažér Chelsea bohužiaľ nedávno zomrel, pričom pocty pre Taliana sa uskutočnili aj pred naším súbojom s Eagles na Stamford Bridge, ktorý sa skončil víťazstvom 1:0 pre tím Grahama Pottera vďaka Havertzovmu gólu hlavou tesne po hodine hry.

Nemecký útočník venoval víťazstvo Viallimu, ale tiež vyjadril, aké dôležité bolo toto víťazstvo pre Blues, keďže sme ukončili sériu zlých výsledkov.

„Bolo to pre Lucu, na 100 percent," povedal Kai pri pozápasových úvahách.

„Je to veľká legenda tohto klubu, ktorá tu dokázala úžasné veci ako hráč aj ako tréner.“

„Všetci sme veľmi smutní z jeho odchodu a pre jeho rodinu je to veľmi ťažké, ale myslím si, že to tak malo byť, že sme dnes vyhrali zápas pre neho.“

„Pri všetkých tých poctách a spomienkach pred zápasom bolo vidieť, že pre všetkých v klube znamenal veľmi veľa, takže je to pre nás naozaj výnimočné víťazstvo.“

Tri body boli naším prvým víťazstvom v roku 2023 a Havertz dúfa, že toto víťazstvo môžeme využiť ako odrazový mostík pre ďalšie veľké výkony v priebehu sezóny, pričom Nemec zdôraznil, aký dôležitý bol tento úspech.

„Je to pre nás určite obrovské víťazstvo," dodal Kai.

„Posledné týždne boli pre nás ťažké. Vedeli sme, že to dnes nebude ľahké, že sa budeme musieť na tri body poriadne nadrieť, ale pred zápasom sme si povedali, že by to mohol byť zápas, ktorý pre nás všetko otočí.“

„Som veľmi rád, že som skóroval a pomohol tímu.“

„Musím ho pochváliť, bola to od neho fantastická prihrávka a aj v prvom polčase vyslal niekoľko dobrých lôpt.“

„Chvíľu to trvalo, ale nakoniec som skóroval a som naozaj šťastný, najmä preto, že nám to pomohlo k dôležitým trom bodom.“

„Získali sme tri body a teraz môžeme začať napredovať.“ dodal Havertz.