Preview: Chelsea FC - Everton FC

27. kolo najvyššej anglickej súťaže prináša súboj štvrtého celku s piatym. Carlo Ancelotti sa v roli trénera Evertonu vracia na Stamford Bridge, kde v rokoch 2009–2011 pôsobil ako hlavný kouč. Súboj o top four naberá na obrátkach a The Blues si nemôžu dovoliť zaváhať.

Sezóna Premier League 2020/2021 sa pomaly dostáva do svojej finálnej fázy. Zatiaľ čo o majstrovi je už možno tak trochu rozhodnuté, pokiaľ Manchester City nezaznamená výrazný pokles formy, súboj o top štvorku je neuveriteľne vyrovnaný. Dá sa povedať, že prvá polovica tabuľky ešte stále bojuje o umiestnenie medzi najlepšími štyrmi.

27. kolo nám prináša priamy súboj o štvrtú priečku. Štvrtá Chelsea dnes o 19:00 privíta na domácej pôde piaty Everton, je medzi nami iba jednobodový rozdiel, pričom Everton má zápas k dobru. Pôjde skutočne oveľa a ak si nechceme v súboji o top four nejak výrazne pohoršiť, budeme musieť „Toffees“ zdolať.

Je však treba podotknúť, že Everton sa nachádza v skutočne výbornej forme. „Karamelky“ nás v tejto sezóne už raz porazili, v decembri v Goodison Parku sme im podľahli po góle Sigurdssona z penalty 1:0. Nedávno sa im podarilo naplno zabodovať aj v Merseyside derby na Anfielde, kde dokázali vyhrať 2:0.

Pozitívnou informáciou pre Thomasa Tuchela by mohol byť fakt, že Everton to na Stamford Bridge skutočne nevie. Na našej pôde sa im podarilo naposledy zvíťaziť v roku 1994. Londýnčania budú rozhodne dúfať, že minimálne táto štatistika sa nezmení ani po dnešnom stretnutí, avšak naším cieľom musí byť zisk troch bodov.

Tímové novinky

Chelsea FC
Thiago Silva by sa po mesiaci mohol opäť objaviť na trávniku. Brazílsky obranca už doliečil svoje zranenie stehna a od minulého týždňa trénuje s tímom.

Účasť Tammyho Abrahama v zápase zostáva naďalej otázna, Angličana trápia menšie problémy s členkom. Inak by mal mať Thomas Tuchel k dispozícii celý tím a dá sa očakávať, že vzhľadom na náročný zápasový program uvidíme v zostave niekoľko rotácií.

Everton FC
Carlovi Ancelottimu bude zrejme chýbať jeden z lídrov tímu James Rodriguez. Kolumbijsky reprezentant vynechal posledné dva zápasy kvôli problémom s lýtkom a na dnešný duel zrejme nebude pripravený.

Pripravenosť Toma Daviesa a Seamusa Colemana zostáva taktiež otázna, zatiaľ čo stredný obranca Yerry Mina a záložník Fabian Delph nebudú k dispozícii na 100%.

Zápasové fakty

• Chelsea je vo svojich posledných 25 domácich zápasoch Premier League proti Evertonu neporazená (14 výhier, 11 remíz). Dlhšiu sériu domácej neporaziteľnosti sme dokázali udržať iba proti Spurs (27 zápasov v rokoch 1990–2016).
  • Iba proti Leedsu (35 zápasov v rokoch 1946–2001) nedokázal Everton zvíťaziť na hosťujúcej pôde dlhšie, ako proti Chelsea. „Toffees“ naposledy vyhrali na Stamford Bridge v roku 1994 (1:0).
  • Chelsea prehrala tri zo svojich posledných štyroch ligových zápasov proti Evertonu.
  • Chelsea vyhrala 10 zo svojich posledných 14 zápasov Premier League hraných v pondelok.
  • Thomas Tuchel by sa mohol stať prvým manažérom v histórii Premier League, ktorému by sa podarilo s novým tímom udržať v prvých piatich domácich ligových stretnutiach čisté konto.
  • Gylfi Sigurdsson strelil proti Chelsea v Premier League viac gólov než proti akémukoľvek inému tímu (6). Iba jeden z týchto šiestich gólov však padol na Stamford Bridge (v máji 2013 v drese Tottenhamu).

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Mason Mount

Tip redaktora: 2:1

Chelsea FC – Everton FC
27. kolo Premier League
08.03.2021, 19:00
Štadión: Stamford Bridge
Rozhodca: David Coote
TV: Premier Sport

Ako dopadne dnešný zápas s Evertonom?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Výhra Chelsea / 53 hlasů