Tlačovka: Tuchel potvrdil absenciu Thiaga Silvu

© chelseafc.com

Už zajtra o 21:15 nás čaká ďalší náročný ligový duel proti Liverpoolu. Londýnsky kouč Thomas Tuchel potvrdil, že brazílsky obranca Silva nebude k dispozícii ani v tomto náročnom stretnutí.

Thiago Silva si privodil na začiatku februára proti Tottenhamu zranenie stehna a odvtedy nenastúpil v drese Blues do žiadneho zápasu. Minulý týždeň trénoval individuálne a tento týždeň sa pripojil ku zvyšku tímu.

Tuchel na predzápasovej tlačovej konferencii uviedol, že Thiago s tímom na Anfield nepocestuje. Callum Hudson-Odoi, ktorý v nedeľu proti Manchestru United striedal po polčase kvôli zraneniu, je pripravený nastúpiť.

„Thiago absolvoval prvý tréning s tímom, ale posledné cvičenie nedokončil, nie kvôli bolesti, ale pretože si bol vedomý toho, že by riskoval.“

„Predpokladám, že dnes bude s nami taktiež trénovať, ale zatiaľ nie je na 100% fit, takže do Liverpoolu s nami nepocestuje.“

„Všetci ostatní sú k dispozícii. Callum nemá vôbec žiadne zdravotné ťažkosti. Včera trénoval naplno s tímom.“

„Tammy mal včera opäť problémy s členkom. Uvidíme, ako na tom bude dnes“, povedal nemecký kouč na stredajšej tlačovej konferencii.

Tuchel ďalej hovoril o Tammym Abrahamovi, ktorý nebol nominovaný na nedeľňajší šláger proti Manchestru United.

„Mojou úlohou je posunúť ho na jeho hranice. Neprestaneme to robiť a budeme ho podporovať. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale takéto rozhodnutia jednoducho musíme robiť. Je to súčasť mojej práce, ktorá sa mi nepáči, ale zároveň sa mi páči, pretože to znamená, že sú všetci k dispozícii.“

„Tieto rozhodnutia si jasne odkomunikujeme. Môžeme nominovať iba 18 hráčov. Nie vždy je to trest alebo nejaké znamenie, a tak to bolo aj v tomto prípade. Bol to iba výber alternatív.“

„Tammymu trochu chýba šťastie a to nielen v zápasoch, ale aj na tréningu.“