Pedro o novej zmluve a o pomoci Španielsku v boji s Coronavírusom

© chelseafc.com

Španielsky krídelník Pedro pomáha vo svojom rodnom Španielsku s bojom proti Coronavírusu tým, že založil svoju vlastnú nadáciu.

32-ročný Pedro, ktorý sa narodil v Tenerife na Kanárskych ostrovoch a strávil veľkú časť svojej profesionálnej kariéry v Barcelone, než sa v roku 2015 upísal Chelsea, založil v Španielsku nadáciu, ktorá zásobuje nemocnice na niekoľkých miestach životne dôležitým vybavením.

Je to pomoc, o ktorej včera diskutoval so španielskymi médiami. V rámci rozhovoru došlo ku nepresnému prekladu jeho odpovede, podľa ktorého mal Pedro uviesť, že v Chelsea končí.

V dnešnom interview pre oficiálnu stránku Chelsea by rád uviedol veci na pravú mieru a opravil nesprávny preklad. Niektorí fanúšikovia Blues mu už začali prostredníctvom internetu ďakovať za jeho pôsobenie na Stamford Bridge.

„Ako väčšina ľudí vie, moja zmluva je platná do mája, ale s klubom som ešte nehovoril o tom, či bude alebo nebude predĺžená.“

„Videl som veľa správ od fanúšikov Chelsea, ktorí sa so mnou lúčili a ďakovali mi za čas, ktorý som tu strávil, čo si vážim, ale rád by som všetkým fanúšikom jednoducho povedal, že môj súčasný kontrakt sa síce blíži ku koncu, ale budem ešte hovoriť s klubom.“

„Neviem, či tu budem hrať alebo nie. Ku týmto rozhovorom ešte len dôjde. Ale nepodpísal som zmluvu so žiadnym iným klubom. Patrím do Chelsea. Mám tu zmluvu. Mojím želaním je tu zostať, ale samozrejme nevieme, čo sa stane. Musím hovoriť s vedením klubu a uvidíme, ako to dopadne.“

Pedro dal včera jasne najavo, že v tejto chvíli považuje globálnu krízu a solidaritu so všetkými, ktorí čelia pandémii za dôležitejšiu, ako jeho futbalovú budúcnosť. Podrobnejšie popisuje, ako sa jeho nadácia snaží pomáhať vo vlasti, kde sú následky vírusu obzvlášť zlé.

„Pracujeme spolu s mnohými nemocnicami nielen na Kanárskych ostrovoch, ale aj v Madride, Barcelone a ďalších častiach Španielska.“

„Začali sme niekoľko dobrých projektov, ktoré zahŕňajú distribúciu ochranných pomôcok pre všetky zdravotné sestry, lekárov, sbs-károv a policajtov. Snažíme sa distribuovať najväčší možný počet ochranných masiek pre všetkých týchto pracovníkov, a to nielen na Kanárskych ostrovoch, ale aj v oblastiach, kde sa vyskytlo najviac prípadov, v Madride a v Katalánsku.“

„Snažíme sa tiež pomáhať mnohým ľuďom prostredníctvom tejto nadácie dodávaním potravín pre zdravotníckych pracovníkov. Vzhľadom na dlhú pracovnú dobu je pre nich niekedy ťažké získať prístup k jedlu, takže dodávame jedlo pracovníkom v rôznych nemocniciach na rôznych miestach. Toto sú niektoré z prvých iniciatív, ktoré robíme, ale sme otvorení zapojeniu sa do mnohých ďalších.“

„Pokúsim sa pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí. Ešte raz by som sa rád poďakoval všetkým ľuďom, ktorí deň čo deň čelia tejto situácii a musia sa vyrovnať s vírusom, ako aj ľuďom, ktorých pandémia každý deň ovplyvňuje. Ešte raz im ďakujem za prácu, ktorú každý deň vykonávajú“, do­dal.