Reakce: Skvělý týmový duch

Spokojený Frank Lampard po včerejší výhře nad Liverpoolem přiznal, že nemohl od svých hráčů požadovat víc a slova chvály pěj na adresu dvou hráčů, kteří jsou na odlišných konců svých kariér – Billyho Gilmoura a Pedra.

„Byl to skvělý výkon,“ začal Lampard po zápase. „Proti Liverpoolu není snadné kontrolovat celý zápas. Vzhledem k tomu, jaký mají tým, tak jsou pořád ve hře, ale nemohl jsem od svých hráčů žádat víc: ta touha, pracovní nasazení a kvalita.“

„Abyste proti nim udrželi čisté konto, tak musíte opravdu dobře bránit, a to se nám povedlo. Ubránili jsme vše, dobře jsme hráli a zasloužili jsme si zápas vyhrát.“

„V prvních dvou zápasech proti Liverpoolu jsme možná hráli lepší fotbal a měli více míč na kopačkách, ale dnes jsme ukázali jiného ducha.“

„Můžeme se měřit s velkými týmy, ale co vám vyhrává nebo prohrává zápasy je to, co uděláte v obou pokutových územích,“ dodal Lampard.

„Měli jsme trochu štěstí vzadu, ale Kepa a hráči v obraně ukázali svou kvalitu, a zároveň jsme vyžili dvě šance, kterými jsme vyhráli zápas. Taková jsou pravidla.“

„Snažíme se dotáhnout ztrátu na našeho dnešního soupeře, a abychom to dokázali, tak musíme najít konzistentnost.“

Lampard se rozpovídal o týmovém mítinku, který se uskutečnil před dvěma týdny a zaměřil se na naši současnou situaci

„Cítil jsem, že potřebujeme týmový mítink o tom, kam se chceme dostat a jak toho docílíme. Nejsme Chelsea v éře Hazarda, Diega Costy, Terryho či Drogby. Jsme v jiné pozici. Máme mladé hráče, některé starší hráče, ale snažíme se dotáhnout ztrátu.“

„Je důležité vědět, že pokud nebudeme každodenně makat na tréninku, pokud se nebudeme správně chovat po příchodu domů a přemýšlet o tom, jak se jako parta posunout dál, tak tenhle skok neuděláme.“

„Náš problém bývá v obou pokutových územích a někdy za to může psychická stránka věci. Tenhle problém je součástí zápasů, kdy prožíváme špatné momenty a dostaneme dva góly jako proti Bayernu Mnichov. Snažíme se zaměřit na tuhle stránku, tedy psychiku. Všichni hráči souhlasili. Všichni jsme říkali to samé. je to dobrý začátek, al poražením Liverpoolu není konec. Je potřeba vzít si tuto zkušenost a opakovat ji znova a znova.“

18letý Billy Gilmour podal výkon hodný nejlepšího hráče zápasu

„V Billyho mám plnou důvěru. Pamatuji si, když přišel poprvé na plac proti Sheffieldu United a my zápas remizovali, tak ho lidé zpochybňovali, ale nemám s ním žádný problém.“

„Jestliže je malý vzrůstem, tak má velkou osobnost a také obrovský talent. Když se podívám na záložníka, tak mám plno otázek. Chceš dostávat míč ve všech pozicích a ve všech momentech? On ano. Chceš vytvářet úhly a vybírat správné pasy? On určitě ano. Položíš svou nohu do souboje? On ano.“

„Dělá všechny věci správně a zároveň je skromný. Dnes večer tu byla celá jeho rodina, jeho babička a děda přijeli ze Skotska, a podívejte jaký výkon předvedl. Nebyl to jen mladík, který přišel do prvního týmu. Podal výkon hráče světové třídy v zápase proti hráčům světové třídy. Pro Billyho to byl skvělý večer.“

„Ukázal, že je na této úrovni naprosto v pohodě. Jsem ten první, co se tím nenechá unést, ale pokud dokáže hrát tak, jako to dokázal dnes, pak se na této úrovni cítí komfortně. Může se tak dostat do sestavy a být součástí A týmu. Hráči to vědí, umějí poznat dobrého hráče.“

„Trénuje s námi po celý rok. Nedávno se přesunul z akademie do budovy prvního tým, celou dobu s námi trénuje a proti Liverpoolu nastoupil proto, jak dobrý je to hráč. Podal bezvadný, výtečný výkon.“

Pedro byl tím dalším, který ve svém jubilejním 200. zápase zahrál na výbornou

„Dnes večer měl skvělé pracovní nasazení a hráči k němu vzhlížejí kvůli tomu, co všechno dokázal. Vždy je hrozbou pro branku soupeře. Na začátku sezony byl v základní sestavě, poté se zranil, ale co ukazuje, především v posledních týden, je skutečná touha být nejlepším hráčem na tréninku, být v kondici, hladový a dávat rady mladým hráčům.“

„Pokud bude pokračovat jako dnes večer, tak bude pro nás do zbytku sezony důležitým hráčem. Je hráčem, který dokáže ostatní svým výkonem vyburcovat, má vysoké pracovní nasazení, vždy dokáže s míčem velké věci a dává vše ve prospěch týmu.“

Mateo Kovacic a Willian odkulhali ze zápasu se zraněním

„Oba mají problém s achilovkou. U Williana to doufejme není tak vážné, alespoň on tak o tom mluví. Uvidíme zítra. Kovacic se cítí o něco hůř, ale doufejme, že to nebude příliš drastické. Uvidíme.“

„Zítra (ve středu) hráči mají volno a ve čtvrtek asi budeme muset trochu počítat. Uvidíme, kolik máme hráčů do zálohy. Někdy můžete naříkat na zranění, ale realita je taková, že musíte bojovat s tím, co máte, a když hráči ukáží ducha jako dnes večer, tak máte naději, že jim to dodá sílu se jako partě posunout dál.“