Mourinho: Pokuta od FA je ostuda

Fotbalová asociace dala Josému Mourinhovi pokutu ve výši 50 tisíc liber a manažer Chelsea to považuje za „ostudu“.

Mourinho uvedl, že rozhodčí se „bojí“ písknout penaltu pro jeho tým, poté co sudí Robert Madley upřel Blues pokutový kop při porážce 3–1 se Southamptonem.

FA ve středu rovněž oznámila, že 52letý kouč si nebude moci sednout na jeden zápas na lavičku svého týmu, pokud se v příštích 12 měsících vyjádří do médií podobným stylem.

„Jsem šťastný, že nemám bezpečnostní náramek,“ řekl Portugalec ve čtvrtek ve Waterstones Piccadilly při představování své knihy s názvem MOURINHO.

„50 tisíc liber je ostuda. A možnost dostat zákaz vstupu na stadion je ohromující.“

Mourinho si také opět rýpl do manažera Arsenalu Arsene Wengera – bez toho aniž by ho jmenoval.

Portugalec se cítil ukřivděný, že Wenger nebyl potrestán za to, že nazval rozhodčího Mike Deana „slabým“ a „naivním“ po prohře Arsenalu s Chelsea minulý měsíc.

Mourinho uvedl, že FA stanovila nebezpečný precedent tím, že zrušila červenou kartu pro obránce Arsenalu Gabriela, jenž byl vyloučen za kopnutí do útočníka Chelsea Diega Costy.

Vůči Wengerovi nebyla podniknuta žádná akce ani poté, co strkal do Mourinha v jeho vymezeném prostoru na Stamford Bridge v říjnu 2014.

„Bát se stojí 50 tisíc liber. Slabý a naivní – to můžete,“

„Je zde něco, co už teď víme. Můžeme strkat do lidí v jejich vymezeném území. Můžeme, bez problémů.“

„Slovo „bát se“ je trest, a tvrdý trest. Ale říct, že rozhodčí byl „slabý a naivní“, mluvíce o jednom z předních rozhodčích, ne jen v této zemi, ale také v Evropě, nazvat ho „slabým a naivním“, to můžeme.“

„Jedinou dobrou věcí na tomto rozhodnutí FA je, že každý manažer v této zemi může napsat malou knihu, a když půjde na tiskovou konferenci, tak ví, že „bát se“ stojí 50 tisíc. „Slabý a naivní“, to můžete.“

„Důležitější je to pro fotbal v této zemi – slovo, až poté agresivita. Jediné dvě dobré věci, které si z tohoto (rozhodnutí FA) odnáším, je tohle. To je dobré pro všechny.“

„A je fakt, že stále můžu chodit v Londýně bez bezpečnostního náramku.“