Reakce: Více než tři body

© chelseafc.com

José Mourinho měl po zápase na Stoke pro svůj tým jen samá slova chvály. Blues si připsali další cenné vítězství, které nám zajistilo, že Štědrý den přečkáme na čele tabulky Premier League.

Do vedení nás poslal už po 90 vteřinách hry John Terry, který si vyskočil na roh Cesca Fábregase a hlavou zavěsil.

Eden Hazard poté podstoupil několik tvrdých soubojů, zatímco Diego Costa se často střetával s kapitánem Stoke Ryanem Shawcrossem, jež byl zvolen hráčem zápasu z domácího celku.

Druhý pojišťující gól přidal Cesc Fábregas, který tentokrát nastoupil na pozici čísla 10. Záda mu kryli excelentní Nemanja Matič a John Obi Mikel a Mourinho vysvětlil způsob, jakým jeho tým k zápasu přistoupil…

„Abychom tu vyhráli, museli jsme odehrát výborný zápas,“ řekl. „To se nám povedlo, protože jsme se dobře adaptovali na jejich styl hry, když měli míč. Když jsme měli míč my, snažili jsme se neztratit naši identitu a hrát svoji hru.“

„Vstřelit gól v úvodu je důležité, ale ne tak moc na tomto stadionu, protože jsou vždycky silní, publikum stojí za nimi a jejich tým je psychicky silný. Mají dobré hráče, dobrou lavičku a Mark Hughes může udělat změny, protože na to má hráče. Bylo to velmi těžké vítězství.“

„Je to vítězstvím, které znamená více než tři body. Nejen proto, že to bylo těžké, ale protože abyste tu vyhráli, potřebujete dát do hry víc než jen svou kvalitu. Hráči byli pospolu, dobře se vypořádali se složitým stylem a nebáli se vzít na sebe zodpovědnost. Naši kreativní hráči se nebáli vzít to na sebe a tvořit. Naši defenzivní hráči byli velmi silní, takže pouze se skvělým týmovým výkonem je možné být úspěšný proti Stoke.“

O výkonu Edena Hazarda, který byl v úvodních fázích zápasu tvrdě skosen Philem Bardsleym

„Udělal toho hodně. Tohle potřebujeme. Dnes jsme se rozhodli hrát s Mikelem a Matičem, takže jsme ztratili jednoho kreativního hráče. V týmu jsme měli stabilitu a nechali Fábregasovi, Willianovi a Hazardovi odpovědnost pro tvoření, a oni se nebáli tak činit. Ocitli se ve všech možných situacích a myslím, že ten byl kluk fantastický.“

„Pro toho kluka to byl těžký boj, ale také těžký zápas pro Bardsleyho. Ukázal, jaký je. Několik minut poté, co zranil Edena, ležel na zemi a byl rovněž zraněný, a Eden míč odkopl do zámezí. Já bych to neudělal pro někoho, kdo mě pár minut před tím nakopnul! Je to fantastický kluk.“

O Bardsleyho zákroku

„Z mé pozice a v tom mžiku to podle mě vypadalo na červenou kartu, ale nevím. Co vím je, že jestli to byl tvrdý zákrok, tak byl jediný. Zápas byl čistý, bylo to dobré. Hra byla agresivní, ale bylo to dobré. Rozhodčí udržel zápas pod kontrolou a hráči byli fair. Byly tam dobré souboje, hodně fyzické hry, spousta duelů, ale zápas byl čistý, a pokud to byla červená karta, byl to ojedinělý čin.“

O Terrym, který vstřelil gól v 15. sezoně po sobě

„Při standardních situacích je velmi nebezpečný. Je to výborný hráč, obzvláště ve vzduchu. Když je na hřišti, vždy je nebezpečím, ale důležitější pro mě je způsob, jakým hraje v této sezoně. Když jsem sem loni přišel, měl trochu problémy, jeho kariéra byla jak na houpačce a nahrál pravidelně za Chelsea.“

„Teď v posledních dvou letech hraje každý zápas, a podle mě na stejné úrovni jako v letech 2004–2007, když jsem tu byl.“

„Myslím, že se dobře adaptuje na naši tréninkovou metodologii. Je to dobrý způsob pro člověka s jeho typem těla, aby se cítil ostře, rychle a v dobré kondici. Potom je to spokojenost.“

„Když jste šťastní a sebevědomí, tak je to lehčí v jakémkoliv zaměstnání. Ví, jak mu věřím, a cítí se sebevědomě a šťastně a hraje opravdu výborně.“

O vánočním programu, v němž to byl náš první zápas ze čtyř během 10 dní

„Je to velice složité. Mám hodně respektu vůči hráčům v této zemi. Vzhledem k období, v jakém se v této zemi hraje, je hodně respektuju.“

„V tuto chvíli jsou Němci na pláži, Španělé nasávají slunce na Maledivách, a v této zemi hrajete dnes, na Boxing Day a 28. prosince. Nejsou tu žádné Vánoce, jen fotbal. A fanoušci dávají najevo svůj respekt, protože každý zápas je vyprodaný.“

Kdo byl podle Vás hráčem zápasu?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Thibaut Courtois / 11 hlasů