Reakce: Správné řešení

© chelseafc.com

Blues si po těžce vybojovaném vítězství nad West Bromem připsali do tabulky další tři body a Antonio Conte se po utkání rozpovídal o vyspělosti svého týmu.

„Byl to těžký zápas, ale to jsme věděli už před začátkem. Během týdne jsem mluvil o složitosti tohoto zápasu, poněvadž jsem čelili silnému týmu, fyzicky velmi zdatnému a s precizní obranou,“ začal Conte.

„Těší mě to, protože jsme ukázali velkou vyspělost a inteligenci k tomu, abychom našli to správné řešení. Máme další čisté konto a teď je důležité myslet na další zápas na Sunderlandu. Máme jen dva dny na přípravu, ale musíme být soustředění, protože tohle je důležité období. Vánoce jsou složité pro všechny týmy, takže je důležité vyhrávat, být soustředěn a hrát fotbal s vysokou intenzitou.“

„Dnešní výhra mě těší, protože to bylo hodně složité a mám rád, když vidím, že můj tým bojuje stejně jako West Brom. Nebylo to jednoduché, ale hráči mi ukázali velký charakter a velkou motivaci zvítězit.“

„Raději bych vstřelil gól v úvodu a ujal se vedení, ale víme, že v této lize to není snadné. Pracujeme na různých aspektech, nikoli jen taktických, ale i fyzických, abychom i v závěru dokázali hrát s velkou intenzitou, dokázali běhat a vytvořili na soupeře tlak.“

Diego Costa se opět postaral o vítězný gól

„Ukazuje velkou vášeň, rád hraje fotbal,“ řekl Conte. „Ukazuje mi velkou zarputilost a pracovní morálku s míčem i bez, aby pomohl týmu. Je důležité, aby pokračoval tímto způsobem. Diego je skvělý útočník a může svůj fotbal ještě vylepšit, ale jsem spokojen s prací, jakou s ním a s týmem děláme.“

„Leden je za dveřmi a je neuvěřitelné, že po prohře s Arsenalem měl na kontě čtyři žluté karty, a od té doby už žádnou nedostal. Myslím, že může dokráčet do ledna bez toho, aby dostal žlutou kartu. Doufám v to.“

Conte pochválil také Cesca Fábregase, jehož pass vyústil ve vítězný gól

„Cesc je pro nás důležitý hráč,“ dodal. „Všichni známe jeho kvality, to je zcela jasné. Dnes bylo důležité změnit vyložené karty na stole a najít nové řešení. Poslal jsem na hřiště hráče, který má velmi dobrou techniku a také skvělou osobnost.“

Manažer Bluess byl také dotázán na potenciální ztrátu bodů, kterou by klub mohl dostat za scény v závěru zápasu na Man City, které odstartoval hororový zákrok Sergia Aguera na Davida Luize

„Děláte si legraci?“ řekl. „Pokud jste začleněn do situace a není to vaše vina, tak proč byste za to museli platit? Tomu nerozumím. Moji hráči se snažili zůstat v klidu. Snažíme se zlepšit ve všech aspektech. Musíte být upřímní a uznat, kdys je nese vinu jeden tým a kdy oba týmy.“

„V každém zápase 90 minut tvrdě bojujete a pak, když rozhodčí zapíská, tak končíte. Nevím, co se stalo v minulosti, ale vím, co se děje v přítomnosti. Moji hráči se snažili situaci uklidnit.“

Kdo byl podle Vás nejlepším hráčem zápasu?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Thibaut Courtois / 2 hlasy