Bobby Campbell - 1988 až 1991

Celé jméno: Robert J. Campbell
Přezdívka: Bobby
Datum narození: 23. dubna 1937 (85 let)
Místo narození: Liverpool, Anglie
Vyhrané trofeje: žádné
Období: 1988 - 1991
Zápasová statistika: 161: 74-47-40 (46%)

Robert J Campbell se narodil 23. dubna roku 1937 v Liverpoolu a už jako mladý hoch se připojil k fotbalové akademii místního klubu Liverpool FC. Jakožto člen mládežnických výběrů byl docela úspěšný, ale přesto se po pouhých třech letech stěhoval do Portsmouthu. V jihoanglickém klubu setrval dalších pět sezón, následně odešel do Aldershotu. Krátce nato, roku 1966, se však vážně zranil a byl nucen ukončit svou nepříliš bohatou aktivní kariéru, což mu však otevřelo brány do světa trénování.

První trenérské krůčky udělal Campbell v Portsmouthu, následně si vyzkoušel různé vedlejší pozice také v Queens Park Rangers, Arsenalu nebo Sheffieldu Wednesday. Na lavičku coby hlavní kouč však usedl až v roce 1976 ve Fulhamu a rozhodně si nevedl špatně. Klub vedl čtyři roky a dařilo se mu zejména v oblasti přestupů, jelikož byl za dobu svého působení v plusu jednoho milionu liber. V roce 1980 byl však po špatném vstupu do sezóny vyhozen a na dva roky si dal trenérskou pauzu.

Roku 1982 se stal trenérem Portsmouthu a hned ve své první sezóně jej dovedl k prvnímu místu ve třetí divizi a následnému postupu o soutěž výše. Ani u Pompey však příliš dlouho nevydržel, o další rok později skončil a přes angažmá v exotickém Kuvajtu se dostal až k Chelsea, ve které krátce působil jako asistent. Po vyhazovu Johna Neala však klub převzal jako hlavní trenér. Značně zpackanou sezónu už ale zachránit nedokázal a sestoupil s týmem do druhé divize.

I bez velkých hvězd však dokázal Campbell druhou divizi zcela opanovat a s celkovým ziskem 99 bodů ji hned zase dostal zpět mezi elitu. A ani v další sezóně ze svého skvostného tempa neslevil, když ukořistil velice solidní 5. místo, což bylo nejlepší umístění Chelsea od roku 1970. Následující ročník už však tak povedený nebyl a Campbell roku 1991 opustil lavičku Blues a stal se osobním asistentem předsedy Kena Batese. O dva roky později pak znovu odešel za exotikou a usedl na lavičku dalšího kuvajtského celku, kde vydržel jednu sezónu a poté skončil.