Ken Shellito - 1977 až 1978

Celé jméno: Kenneth John Shellito
Přezdívka: Ken
Datum narození: 18. dubna 1940 (82 let)
Místo narození: Londýn, Anglie
Vyhrané trofeje: žádné
Období: 1977 - 1978
Zápasová statistika: 66: 16-18-32 (24%)

Rovněž Kenneth John Shellito, podobně jako jeho kolega Eddie McCreadie, svou kariéru spojil převážně s londýnskou Chelsea. Narozen 18. dubna roku 1940 se už v sedmnácti letech upsal mládežnické akademii Blues, svůj debut si připsal o dva roky později v utkání proti Nottinghamu Forest. Byl členem úspěšné základní jedenáctky kouče Tomma Dochertyho a coby krajní obránce pomohl klubu k postupu do první divize v roce 1963. Bohužel pro něj, krátce nato utrpěl vážné zranění kolene a ačkoliv se několikrát pokoušel o návrat na trávníky, zranění mu to nedovolilo. Shellito tak přišel o úspěšnou éru Chelsea na začátku 70. let.

Po ukončení aktivní kariéry se roku 1968 stal koučem mládežnické akademie Blues. Tu vedl až do roku 1977, kdy na lavičce Chelsea skončil McCreadie a Shellito se tak stal trenérem prvního týmu. V první sezóně se mu dařilo, dokázal s klubem udržet prvoligovou příslušnost a na výsledkovou listinu přidal velice ceněnou výhru 4:2 nad Liverpoolem v rámci FA Cupu. Druhá sezóna s Shellitem na lavičce už však byla o poznání horší, klub se potácel v krizi a poté, co spadl na poslední příčku tabulky, byl Shellito odvolán.

Ken se následně stal trenérem Cambridge United, ze kterého později odešel do exotické Malajsie. Tam na různých fotbalových i nefotbalových pozicích působí až dodnes.