Eddie Newton

Celé jméno: Edward Ikem Newton
Přezdívka: Eddie
Datum narození: 13. prosince 1971 (50 let)
Místo narození: Hammersmith, Anglie
Předchozí kluby: MK Dons, West Bromwich Albion
V klubu od roku: 2012

Eddie Newton spojil svůj život s Chelsea více, než kterýkoliv jiný člen současného realizačního týmu. Je totiž zdejším odchovancem. Jako jeden z mála se totiž prosadil i jako profesionální hráč. Na Stamford Bridge hrál celé své dětství a dalších devět let už jako profesionál. Eddie byl typický středopolař, spíše tedy defenzivního rázu. Zahrál si i za mládežnickou reprezentaci Anglie. Po angažmá v Chelsea už jen dohrával kariéru v ostatních anglických klubech. Nikde se neusadil tak, jako právě zde.

Po ukončení kariéry se věnoval tréninku mladých hráčů. Působil například v Mount carmel primary school v Londýně, kde mu prošlo pod rukou několik talentovaných hráčů, kteří si později zahráli i nižších anglických soutěžích.

Roku 2008 se dal na trenérskou dráhu. Respektive dělal trenérům asistenta. Poprvé v MK Dons, kde strávil sezónu 2008/09. Přilákal jej sem bývalý spoluhráč Roberto Di Matteo, který spolupráci s Newtonem vždy dokázal ocenit. Přizval si jej s sebou i do West Bromwiche Albion, kde strávili dva roky. Poté, po vyhazovu André Villas-Boase, zaujal Di Matteo post hlavního trenéra na Stamford Bridge a asistenta mu nešel dělat nikdo jiný než právě Newton.

Když Di Matteo odešel z Chelsea, Newton v klubu setrval. Zastává teď pozici skauta a kouče v mládežnickém programu. Opět tak má na starost výchovu mladých hráčů. Komunikuje i s hráči na hostování, na které se jezdí dívat a následně o nich podává zprávu vedení. Otázkou je, jestli nás opět neopustí, až Di Matteo znovu zavolá z jiného působiště …