Dermot Drummy

Celé jméno: Dermot Drummy
Datum narození: 16. ledna 1961 (61 let)
Místo narození: Hackney, Anglie
Předchozí kluby: Arsenal
V klubu od roku: 1.7.2009

Dermot Drummy se stal manažerem rezervního týmu v roce 2011, kdy bylo vedení velice spokojeno s jeho prací s mládečnickým týmem. Připravil totiž tým, který dokázal triumfovat v soutěži FA Youth Cup a následně mohl s těmito hráči spolupracovat i ve vyšší kategorii.

Tým mládeže vedl jako manažer od roku 2009, kdy mohl navázat na práci Paula Clementa, který tuto úlohu plnil v Chelsea za doby Carla Ancelottiho. Po Italově odchodu se s klubem rozloučil také Clement, který jej následoval do PSG a následně Realu Madrid.

Dermot Drummy poznal mnohé hráče už ze svého trenérského působení v kategorii U-16. Před příchodem do klubu působil v mládežnických strukturách Arsenalu.

Jeho hráčská kariéra rovněž začala v Londýně a to u již zmiňovaného soka ze severu. Jako mladík hrál a trénoval vedle budoucích velkých jmen Arsenalu. On sám však dostatečnou kvalitu neměl a musel Arsenal opustit. V 19ti letech zamířil hledat štěstí do Blackpoolu, kde hrával v nižších soutěžích.

Když ve svých 35ti letech ukončil aktivní kariéru, propojil svůj osud opět s Arsenalem. Mohl tak pracovat po boku slavného Liama Bradyho, který v akademii Arsenalu působil jako ředitel.

Společně se Stevem Bouldem svého času pomáhal vychovat hráče jako je Jermaine Pennant, Jeremier Aliadière, Johan Djourou, Nicklas Bendtner či později Jack Wilshere a Kieran Gibbs.

Ačkoliv nebyl vyloučen jeho další kariérní postup v Arsenalu, rozhodl se Drummy zažádat o nově uvolněnou pozici v týmu Chelsea. Jeho plány a vize splňovaly požadavky Blues, kteří toužili vybudovat jednu z nejlepších akademií na světě. Drummyho tyto plány nadchly a rozhodl se, že chce být jejich součástí.

Jako asistent Clementa pomohl dovést tým až do finále FA Youth Cupu. Chelsea tehdy nestačila na Manchester City v poměru 4–2. Co však nedokázal Clement, dokázal Drummy, když o dva roky později dostal tým opět do finále a konečným skóre 3–2 porazil Aston Villu. Chelsea tuto trofej získala poprvé od roku 1961.

O rok později Chelsea padla v semifinále s konečným vítězem soutěže Manchesterm United. V téže sezóně se do prvního týmu propracoval Josh McEachran, který pracoval s Drummym už v kategorii U-16.

V nové sezóně byl Steve Holland pozván ke spolupráci v prvním týmu a Dermot Drummy tak postoupil až do pozice manažera rezervního týmu. Od sezóny 2012–13 se tato kategorie nazývá
U-21 a Drummy byl opět pověřen jejím vedením.

Vize s kterou Drummy do Chelsea přicházel se naplňuje. Klub produkuje kvalitní mladé hráče, kteří, dle filozofie klubu, musejí vyzrát na hostováních. Momentálně se tito hráči pohybují věkově na hraně vstupu do prvního týmu, ale Dermot Drummy, lépe než kdokoliv jiný, dobře ví, že práce s mládeží je běh na dlouhou trať.

Hráči jako Boga, Feruz, Baker, Loftus-Cheek, Aké či Chalobah prošli rukama tohoto manažera. Někteří už ochutnali příležitost v prvním týmu, někteří čekají na své první hostování a někteří budou ještě nějaký čas pod jeho ochrannými křídly.

Za posledních 6 let dokázala Chelsea nastoupit cestu obrovských úspěchů ve svém mládežnickém programu. V prestižní soutěži FA Youth Cup patří mezi ty nejlepší týmy. Chelsea dvakrát triumfovala, dvakrát podlehla ve finále. K tomu všemu přidala jedno semifinále. Žádný jiný tým v Anglii se momentálně takovou bilancí pochlubit nemůže.

Chelsea navíc při svém debutu v NextGen Series dokráčela až do finále, když po cestě za tímto úspěchem vyřadila jak Barcelonu, tak například slavný Juventus.

Nyní hraje Chelsea první ročník soutěže 2013–14UEFA Youth League a vede se úchvatně! Vyhrála všechna svá utkání, vstřelila 18 branek a inkasovala pouze jedinou. Přitom ve většině utkání měla nižší průměrný věk sestavy než její soupeř.