Andreas Christensen

Celé jméno: Andreas Bodtker Christensen
Twitter účet:
Datum narození: 10. dubna 1996 (27 let)
Místo narození: Blovstroed, Dánsko
Předchozí kluby: Brøndby IF
V klubu od: 1. července 2012
Smlouva do: 1. června 2016

Životopis

Žádný Arsenal ani Manchester City, Andreas patří Chelsea a zatím nemusí žádná ze stran litovat tohoto rozhodnutí. Christensen ihned po svém příchodu začal hrát nejen v kategorii U-18, ale také evropských pohárech a nakonec se stal oporou U-21, kde si své postavení udržel i ve své druhé sezóně v Chelsea.

Dánové dobře vědí, jaký talent v Christensenovi mají, do reprezentačního výběru kategorie U-21 ho zařadili už v jeho 17ti letech.

Chelsea si vychovává řadu kvalitních stoperů, ale Christensen patří v tomto ohledu k naprosté špičce. Jazyková bariéra mu sice komplikuje mírně jeho práci při dirigování spoluhráčů, ale jeho vynikající pohyb mu umožňuje být u míče téměř vždy včas – což je jeho největší přednost, kterou podporuje skvělým čtením hry.

Jako odměnu za jeho skvělé výkony byl nominován k přátelským utkáním v USA s prvním týmem. Nastoupil proti Manchesteru City a rozhodně potěšil a potvrdil, že tohle jméno je zapotřebí znát. Dres s číslem 32 měl už také připraven pro utkání Premier League, na které jej nominoval Rafael Benítez v posledním kole proti Evertonu – Andreas nenastoupil, ale všem připomněl, že míří vysoko.

Sezóna 2013/14 mu přinesla dvě trofeje. Se svým týmem ovládl FA Youth Cup a následně se na Old Trafford radoval z titulu v kategorii U-21. V přípravě na novou José Mourinho prohlásil, že se Andreas stává hráčem A-týmu, kde bude působit v pozici náhradníka a čekatele na příležitost. Pravidelný trénink s prvním týmem by mohl jeho hře pomoci, ale herní praxe je pro takto talentovaného hráče nutností a bude tedy zajímavé sledovat kolik prostoru v průběhu sezóny dostane a zda si dokáže vybojovat ještě lepší pozici či zda zamíří na hostování.