Nathaniel Chalobah

Celé jméno: Nathaniel Nyakie Chalobah
Twitter účet:
Datum narození: 12. prosince 1994 (27 let)
Místo narození: Freetown, Sierra Leone
Předchozí kluby: odchovanec klubu
V klubu od: 1. července 2006
Smlouva do: 1. června 2018

Životopis

V osmi letech přišel do Chelsea a od té doby ušel dlouhou cestu – zrodila se hvězda? Mnozí by souhlasili, vždyť Nathaniel už dva roky hraje po hostováních a do prestižní Premier League to nemá vůbec daleko.

Když mu bylo 15, začal reprezentovat Chelsea v kategorii U-18. O rok později už byl součástí rezervního celku a jeho hvězda začala stoupat velmi jasně. Carlo Ancelotti si jej vzal sebou na předsezónní turné.

Nejvíce ovšem ohromil v FA Youth Cupu, kde prokázal nejen své vynikající obranné schopnosti, ale také schopnost střílet góly a zdálo se, že tento hráč musí okusit seniorský fotbal.

Gianfranco Zola měl o tohoto mladíka jasný zájem a udělal správně. Chalobah patřil k těm nejlepším a nechybělo mnoho k tomu, aby pomohl Watfordu do Premier League.

Po dalším předsezónním testu v dresu Blues, byl opět odeslán na hostování, tentokrát mohou jeho služeb využívat v Nottinghamu Forest. Chalobah sice nenavazuje na předešlou výbornou sezónu, ale v jeho věku lze plně respektovat, že není snadné udržet úroveň hry na stále stejné úrovni. José Mourinho i přesto prohlásil, že Nathaniel může být součástí Chelsea následujících let – nesmí na sobě přestat pracovat.

Odborníci na jeho hře nejvíce oceňují výbornou defenzivní práci, výbornou fyzickou kondici a sílu v osobních soubojích, do kterých vstupuje Chalobah vždy velmi rychle a nekompromisně.

Nathaniel je rád vůdčí osobností týmu a rovněž rád prokazuje svou oddanost klubu! I přes svůj nízký věk se pravidelně zúčastňuje vítání nových mladých hráčů do týmu, kterým následně radí a pomáhá při jejich prvních krůčcích v modrém dresu. Dobře ví, jaké to je začínat v tomto klubu, vždyť jeho mladší bratr Trevoh je také součástí akademie Chelsea.

Ačkoliv má Nathaniel kořeny v Sierra Leone, reprezentuje Anglii v kategorii U-21 a Albionu zřejmě zůstane věrný i nadále.