Kevin De Bruyne

Celé jméno: Kevin De Bruyne
Twitter účet:
Datum narození: 16. srpna 1991 (29 let)
Místo narození: Drongen, Gent, Belgie
Výška: 180 cm
Váha: 76 kg
Debutový zápas: 18. července 2012 proti Seattlu Sounders
Předchozí kluby: KRC Genk
Přestupová částka: 6,7 milionů liber
V klubu od: 31. ledna 2012
V klubu do: 18. ledna 2014
Přestup do: Wolfsburgu za 18 milionů liber

Životopis

Belgický fotbalový záložník Kevin de Bruyne se narodil 28. června v Drongenu, což je část města Gent na severozápadě Belgie. Talentovaný blonďák začal s fotbalem v šesti letech v místním klubu KVV Drongen, později se přesunul do nedalekého KAA Gent. Ve čtrnácti letech si ho však vyhlédl slavnější KRC Genk, kam se později taky přesunul. Do prvního týmu se propracoval už v šestnácti. V necelých sedmnácti si připsal profesionální debut v utkání proti Charleroi. 7. února 2010 si připsal premiérovou trefu, když zajistil Racingu všechny tři body v důležitém duelu proti Standartu Lutych.

V sezóně 2010/2011 už patřil k základním stavebním kamenům, když odehrál 34 zápasů a vstřelil pět branek. 11. srpna 2010, tedy pouze v devatenácti, debutoval v národním týmu a odehrál první poločas proti Finsku. První gól zaznamenal na horké půdě Srbska v kvalifikaci o světový šampionát 2014, kde Belgie zvítezila 3:0.

V lednu 2012 s ním podepisuje smlouvu londýnská Chelsea. Je to další belgický hráč po Lukakovi a Courtouisovi, který na Stamford Bridge přichází. De Bruyne ještě do konce sezóny zůstává na hostování v Genku. Blues za tohoto mladíky zaplatila osm milionů euro.

V létě sice absolvoval s mužstvem trenéra Di Mattea letní přípravu včetně amerického turné, následně ale opět odchází na hostování, tentokrát do německých Brém. V dresu Werderu se mu velice dařilo a upozornil na sebe deseti góly v 33 utkáních.

Po dobrém ročníku v Brémách se spekulovalo, že by v Německu mohl na hostování zůstat i déle. Na přání Josého Mourinha ale zůstává v Chelsea. V podzimní části však kvůli velké konkurenci téměř vůbec nenastupuje.