Falcao

Celé jméno: Radamel Falcao García Zárate
Twitter účet:
Datum narození: 10. února 1986 (35 let)
Místo narození: Santa Marta, Kolumbie
Výška: 177 cm
Váha: 72 kg
Debutový zápas: 2.8.2015 proti Arsenalu v Community Shield
Předchozí kluby: River Plate, Porto, Monako, Manchester United
Přestupová částka: hostování
V klubu od: 3. července 2015
V klubu do: 30. června 2016

Životopis

Celým jménem Radamel Falcao García Zárate se narodil 10. února 1986 v Santa Martě na severu Kolumbie. S fotbalem začínal v regionálním klubu Lanceros Boyacá a už v patnácti letech si ho vyhlédl jeden z nejslavnějších jihoamerických klubů – River Plate. Zde si svůj profesionální debut odbyl v devatenácti letech.

Po několika úspěšných sezónách se vydal na pouť přes oceán. Jeho první evropskou štací se stalo Porto a nejen v Portugalsku ihned pochopili, že se jedná o výjimečného kanonýra. Hned při své první sezóně zaujal fantastickou bilancí 28 ligových zápasů, 25 gólů a k tomu přidal ještě čtyři zásahy v Lize mistrů, kde mimochodem při svém premiéře vstřelenou brankou rozhodl o vítězství Draků nad Chelsea.

Následující ročník pak byl ještě úspěšnější, klub vedený André Villasem-Boasem ovládl domácí ligu, pohár a především pak zažil skvělou jízdu v Evropské lize. Falcao k triumfu v druhé nejprestižnější evropské soutěži přispěl neuvěřitelnými 17 góly, čímž stanovil nový rekord soutěže.

Z poháru pro vítěze Evropské ligy se El Tigre radoval také o rok později, to už ale bylo v dresu Atlética Madrid, které ho koupilo za 28 milionů liber. Tento nákup se opravdu vyplatil, Falcao zde za dvě sezóny nastřílel 70 gólů a s Los Colchoneros dosáhl v konkurenci Realu a Barcelony na překvapivý ligový titul.

Následně se navzdory zájmu světových velkoklubů stěhoval do bohatého Monaka. To nebyl dobrý krok, bohatý ruský majitel po čase od megalomanského projektu ustoupil, Falcaa navíc začali trápit zdravotní problémy, kvůli kterým přišel také o mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Po světovém šampionátu se stěhoval na hostování do Manchesteru United, kde ovšem nenaplnil očekávání a vsítil pouhé čtyři branky. Následující sezónu si ho vybral José Mourinho jako náhradu za odcházejícího Didiera Drogbu, napraví při ročním hostování na ostrovech svou pošramocenou re