Kenneth Omeruo

Celé jméno: Kenneth Josiah Omeruo
Twitter účet:
Datum narození: 17. října 1993 (28 let)
Místo narození: Kaduna, Nigérie
Předchozí kluby: Standard Lutych
V klubu od: 1. července 2012
Smlouva do: 1. června 2017

Životopis

Rodák z Nigérie se už jako malý přesunul s rodinou do Belgie, kde šest let kopal za slavný Standard Lutych, kde prošel všemi mládežnickými stupni, ale do prvního týmu se nikdy nepropracoval. V roce 2012 jej získala Chelsea a ihned jej poslala hostovat do týmu ADO Den Haag, kde Kenneth strávil dvě sezóny.

První rok byl pro něj složitý, poprvé hrál ligu mezi seniory a musel si zvykat na úplně novou úroveň hry a také nové prostředí. Nakonec se prosadil na pozici pravého obránce, i když do té doby byl považován především za stopera.

Druhá sezóna už byla mnohem snažší a také doplněná obrovským úspěchem. V klubu si vydobyl pozici v základní sestavě a patřil k nejlepším hráčům týmu. Cenné zkušenosti z Evropy mu pomohly také na reprezentační úrovni, když se na African Nations Cupu stal rovněž součástí základní sestavy a pomohl Nigérii k zisku trofeje!

Díky tomuto úspěchu si NIgérie zahrála také na Confederations Cupu v Brazílii, kde Omeruo nastupoval v srdci obrany a vedl si velmi dobře, předvedl se například při bránění Luise Suáreze.

Sezónu 2013–14 bohužel začal operací ramene, která jej vyřadila ze hry prakticky do Vánoc. Má za sebou jedno utkání v kategorii U-21, kde nabíral kondici společně s dalšími mladíky. José Mourinho si však tohoto univerzálního obránce vyžádal pro první tým a do nového kalendářního roku tedy vstupuje jako člen prvního týmu.