Bertrand Traoré

Celé jméno: Bertrand Isidore Traoré
Datum narození: 6. září 1995 (26 let)
Místo narození: Bobo-Dioulasso, Burkina Faso
Předchozí kluby: ASF Bobo-Dioulasso, Auxerre
V klubu od: 1. července 2010
Smlouva do: 30. června 2018

Životopis

Bertranda si Chelsea poprvé všimla na turnaji FIFA Under-17 World Cup, kde ohromil jako teprve 14ti letý playmaker Burkiny Faso.

V roce 2010 se připojil k Chelsea, ale jeho osud nesmírně komplikovala administrativa a zákony jeho rodné země. Bertrand Traoré nemohl nastupovat k oficiálním utkáním výběrů U-18 a U-21 a mohl pouze reprezentovat svou zemi – i přesto se Chelsea vyplatilo v týmu si hráče podržet a o tři roky později s ním podepsat smlouvu.

V roce 2013 odjel s prvním týmem na předsezónní přípravu do Asie a nastoupil ve třech utkáních, ve kterých udělal na Josého Mourinha velký dojem, když vstřelil dvě branky a předvedl velmi vyspělý výkon.

Po podepsání prvního profesionálního kontraktu se poněkud hnuly ledy a se získáním pracovního povolení pro našeho mladíka to vypadá o poznání lépe.

Bertrand pochází z fotbalové rodiny, když jeho otec hrával fotbal a jeho bratr nyní působí ve Francii. Co se týče reprezentace, Traoré patří mezi tradiční opory seniorského výběru Burkiny Faso, kde debutoval již v 15ti letech.