Ruben Loftus-Cheek

Celé jméno: Ruben Ira Loftus-Cheek
Twitter účet:
Datum narození: 23. ledna 1996 (25 let)
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 188 cm
Debutový zápas: 10.12.2014, Chelsea 3:1 Sporting Lisabon
Předchozí kluby: odchovanec klubu
V klubu od: 1. července 2003
Smlouva do: 1. června 2015

Životopis

V sedmi letech přišel do akademie Chelsea a o pár let později už o něj usilují další kluby v čele s Barcelonou. Ovšem londýnský klub nechce o prodeji ani slyšet – i proto oslavil Loftus-Cheek své 17té narozeniny podpisem profesionální smlouvy s klubem, který jej ve světě fotbalu vychoval.

Adrian Viveash z něj v roce 2010 udělal hráče U-18 a nastartoval tak jeho kariéru v modrém dresu. V sezóně 2011–12 se radoval z úspěchu v FA Youth Cupu.

Sezóna 2012–13 z něj udělala hráče kategorie U-21 a Ruben pravidelně nastupoval také k utkáním v soutěži NextGen Series, kde Chelsea prohrála až ve finále poté, co vyřadila Barcelonu či slavný Juventus.

Společně s Lewisem Bakerem tvoří velmi silnou dvojici záložní řady Blues. Loftus-Cheek je nesmírně silný na míči a je prakticky nemožné mu jej odebrat, v mnohém tedy připomíná záložníka Manchesteru City Yayu Tourého.

Na konci sezóny byl dokonce nominován k přátelským utkáním prvního týmu proti Manchesteru City, která se odehrála v USA. Ruben tak mohl čelit právě zmiňovanému Tourému a fanoušci mohou souhlasit, že zájem Barcelony o našeho mladého záložníka nebyl náhodný.

Ruben Loftus-Cheek je součástí reprezentace Anglie v kategorii U-19.