Lamisha Musonda

Celé jméno: Lamisha Chashi Musonda
Datum narození: 27. března 1992 (29 let)
Místo narození: Brusel, Belgie
Předchozí kluby: Anderlecht Brusel
V klubu od: 1. července 2012

Životopis

Zvláštní osud má tento mladý záložník. Jeho bratr patří k elitním talentům celé Belgie a jeho otec přikázal, že „rodina musí držet pohromadě“. O Lamishu nebyl ve světě zájem, ale přesto nyní působí v Chelsea, kde hrají i jeho další dva bratři.

Lamishuv otec Charly Musonda senior vedl své syny pevnou rukou ve svém klubu Anderlechtu Brusel, kde všichni hráli a trénovali. Ve chvíli, kdy se svět začal zajímat o Charlyho juniora, bylo jasné, že se budou mladíci stěhovat.

V sezóně 2012–13 působil v kategorii U-21 a své trenéry řádně překvapil, když začal podávat velmi kvalitní výkony a jeho progres byl znatelný. Jeho útočný talent, který jako záložník začal prokazovat, potěšil jistě i jeho otce.

V následující sezóně se však na hřiště nedostával zdaleka tak často a do konce roku si připsal pouhé dva starty. Zatím nikdy neokusil soutěžní duel v seniorském výběru.

Lamisha reprezentuje Belgii v kategorii U-21, ale vzhledem ke kořenům jeho otce, může jednou oblékat dres Zambie, za kterou konec konců jeho otec odehrál pět desítek zápasů.