Alex Davey

Celé jméno: Alexander James Davey
Twitter účet:
Datum narození: 24. listopadu 1994 (27 let)
Místo narození: Welwyn Garden City - Cambs, Anglie
Předchozí kluby: odchovanec klubu
V klubu od: 1. července 2005
Smlouva do: 1. června 2014

Životopis

Stejně jako většina jeho vrstevníků, má i Alex Davey ve své sbírce trofejí triumf v FA Youth Cupu. Součástí týmu se stal v kategorii U-11. Alexe si velmi brzy vyhlédl Dermot Drummy do svého týmu, tehdy ještě nazývaného rezervní.

V sezóně 2012–13 se podíval v dresu Blues do finále jak FA Youth Cupu, tak také NextGen Series, ale ani v jednom případě hráči z Londýna nepotvrdili roli favoritů a nenavázali na výborné výkony z předešlých kol a překvapivě se museli obejít bez trofejí. I přesto to byla pro Alexe skvělá sezóna, díky které si získal značné renomé.

Následující sezóna však pro něj nezačala vůbec dobře. Zranění jeho vývoj přibrzdilo a následně musel své místo v základní sestavě přepustit Nathanu Akému, který většinou nastupoval po boku Andrease Christensena. Davey se však nevzdal a před Vánoci si opět velmi hlasitě řekl o další herní minuty, když patřil na hřišti k nejlepším.

V reprezentaci hájí barvy Skotska v kategorii U-19, kde debutoval proti Německu v srpnu roku 2012. Stále však má možnost v budoucnosti reprezentovat také Anglii.