David Luiz

Celé jméno: David Luiz Moreira Marinho
Přezdívka: Šerif, Levák Bob
Twitter účet:
Datum narození: 22. dubna 1987 (35 let)
Místo narození: Diadema, Brazílie
Výška: 185 cm
Váha: 73 kg
Debutový zápas: 6. 2. 2011 proti Liverpoolu
Předchozí kluby: Benfika, Vitória
Přestupová částka: 21,3 milionů liber + Nemanja Matič
V klubu od: 31. ledna 2011
Smlouva do: 30. června 2017

Životopis

David Luiz Moreira Marinho se narodil 22. dubna 1987 v brazilské Diademě, městě ve státu São Paulo. S fotbalem začínal v devíti letech v klubu Vitória a trenéři ho postavili na místo defenzivního záložníka. Zde se mu nedařilo tak moc, že dokonce začal uvažovat o odchodu, ale po přesunutí na místo středního obránce se vše v dobré obrátilo. Svůj debut za áčko si připsal v roce 2005 a postupně se vypracoval v jednu z opor týmu.

A jak to tak v Brazílii bývá, jakmile na tamní oblohu vylétne fotbalová hvězdička, hned okolo ní krouží agenti z Evropy. Ozvala se Benfika Lisabon a 31. ledna 2007 (David má asi rád poslední dny přestupových oken) se mladý Brazilec stěhoval do Portugalska.

Zprvu zde byl na půlročním hostování, ale po slibných výkonech si Benfika Luize podepsala na dalších pět let. Vlasatý obránce měl v té době několik problémů se zraněním a po návratu nastupoval většinou na levém beku.

Už tehdy v Lisabonu tušili, že jim v klubu roste velká hvězda, a vše vyvrcholilo sezónou 2009/10, kdy Benfika získala ligový titul i domácí pohár. David Luiz odehrál všech 49 zápasů.

Tamní fanoušci si ho zamilovali, ale bylo jasné, že tenhle chlapec bude jednou muset jít ještě výš. V lednu 2011 o jeho služby projevila eminentní zájem Chelsea a po zdánlivém zkolabování vyjednávání se celý přestup dal do pohybu pár hodin před uzavřením přestupového okna. Vše se nakonec stihlo včas a David Luiz mohl přestoupit výměnou za 21 milionů liber a Nemanju Matiče.

Svůj ligový debut si odbyl proti Liverpoolu a fanoušci Chelsea teď doufají, že se Luiz během následujících let stane opravdovou oporou v zadních řadách Blues.