Billy Clifford

Celé jméno: Billy Clifford
Twitter účet:
Datum narození: 18. října 1992 (29 let)
Místo narození: Chippenham, Anglie
Předchozí kluby: odchovanec klubu
V klubu od: 1. července 1999
Smlouva do: 30. června 2015

Životopis

Jako jeden z mála současných hráčů akademie Chelsea může říci, že byl součástí výběru, který triumfotval v roce 2010 v soutěži FA Youth Cup.

Billy začínal na pozici pravého beka, ale postupem času se posouval stále vzhůru, až se z něj stal čistě ofenzivní hráč. Carlo Ancelotti jej svého času začlenil do prvního týmu, s kterým měl možnost pravidelně trénovat.

Na předsezónní turné odcestoval také s AVB, který se však rozhodl jeho sil nevyužít a Billy se vrátil do rezervního týmu.

Prošel si hostováním v Colchesteru United a o rok později odešel na hostování do Yeovil Townu, kde to však s hráči na hostování trochu přehnali a museli se někoho přebytečného dle pravidel zbavit – Billy se tak vrátil do Chelsea a začal nastupovat v kategorii U-21.

V sezóně 2013–14 působí velmi kvalitním dojmem, ale je důležité podotknout, že je často jedním z nejstarších hráčů na hřišti a borci jako Baker či Loftus-Cheek mu výkonnostně více než stačí. Clifford tedy bude bojovat o další angažmá a možná se pokusí navázat na výkony, které jej svého času přiblížily prvnímu týmu.