Blues se přou s Bleus o Makeleleho

Ač Claude Makelele ohlásil po světovém šampionátu konec reprezentační kariéry, trenér Francie Raymond Domenech jeho rozhodnutí nerespektoval a povolal ho pro kvalifikační utkání na mistrovství Evropy.

Hlavní potíž je v tom, že pokud Claude zmešká jedno utkání na mezinárodní scéně, dostane stop pro následující dva zápasy v Chelsea, což se nelíbí trenérovi londýnského klubu José Mourinhovi. Portugalský kouč se tak dostal do sporu s další osobou, Domenech však podle svých slov má právo Makeleleho povolat. „Jeho země ho potřebuje. Nedržíme mu nůž na krku, pravidla FIFA jsou jasná. Jinak bychom těžko skládali tým,“ říká trenér vicemistrů světa.

Mourinho je tak velmi naštvaný, tentokrát se mu ale může málokdo divit. „Tahle situace je podle mě neuvěřitelná. Řekl bych, že Makelele není fotbalový hráč, Makelele je otrok. Hrál největší zápas, jaký může hráč ve své kariéře hrát. Nastoupil ve finále mistrovství světa a poté napsal francouzské federaci dopis, že už svou reprezentační kariéru chce ukončit. Ale pan Domenech to nerespektoval, a když Claude nehraje za Francii, nemůže hrát ani za Chelsea. To jste pak otrok, nemáte žádná práva a nemůžete si vybrat. Žádná volnost, žádná svoboda, žádná demokracie,“ rozohnil se José.

Makelele na svém rozhodnutí trvá, ale ve sporu Les Bleus – The Blues má pravidla na své straně země galského kohouta. A pokud se 33-letý záložník na kvalifikační zápasy nedostaví, v Chelsea ho čeká čtyřzápasový distanc.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.