Chelsea s Barcou po roce opět

Chelsea a úřadující šampion Ligy Mistrů Barcelona se po roce opět střetnou, jen s rozdílem že nyní již v první fázi turnaje.

Tyto dva týmy se spolu střetnou již potřetí během posledních tří let. Protivníky jim budou také bulharský Levski Sofia a německý Werder Brémy. Mezi Chelsea a Barcelonou to v posledních dvou letech to byly vypjaté zápasy. V prvním měření sil v únoru 2005 postoupila Chelsea s celkovým výsledkem 5:4. V minulé sezóně postoupila Barcelona s celkovým výsledkem 3:2.

Atmosféra mezi oběma kluby je také vyostřená kvůli faulu Asiera del Horna na Lionela Messiho a neočekává se, že by se mělo napětí mezi oběma kluby utěšit. Šéf Chelsea Peter Kenyon říká že se kolem těchto dvou soupeřů v LM budou vést zdlouhavé diskuze.

„Máme z Barcelony velký respekt, ale chceme se hlavně koncentrovat na fotbal. Liga Mistrů je úžasný turnaj kde vidí fanoušci spoustu špičkových klubů, ale není v ní tolik týmu lepších než třeba Barcelona. Ale neměli bychom vyvyšovat jen dva kluby, například takový Werder má vynikající start do sezóny. Je to těžká skupina, ale přesto musíme postoupit,“ řekl Peter Kenyon pro BBC.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.