Čech se cítí v pořádku

Po letní operaci gólman Chelsea a české reprezentace Petr Čech tvrdí, že už bolest v ramenech vůbec necítí a je naprosto v pořádku.

Čech byl nucen podstoupit zákrok po mistrovství světa, zranění ho limitovalo už několik měsíců předtím. Jeho návrat na fotbalové trávníky se konal v neděli v Ewood Parku, kde Chelsea vyhrála i díky skvělému zákroku českého brankáře proti střele Benniho McCarthyho. Brankář londýnského klubu je tak velmi š?astný, že se jeho comeback vydařil a cítí se ve skvělé kondici.

„Bylo to asi i tím, že poprvé po patnácti měsících jsem hrál bez prášků i injekcí, takže jsem si to hodně užil,“ řekl Čech pro ČTK. „Teď už jsem stoprocentně v pořádku.“ 24-letý gólman nyní doufá, že stihne i kvalifikační zápasy o české reprezentace s Walesem a Slovenskem. S bývalým hráčem Rennes se zprvu nepočítalo, ale díky londýnským doktorům ho může trenér národního týmu zařadit do svých plánů.

„Znovu jsem volal panu Brücknerovi, aby mě do týmu zařadil. Nakonec mi stačily dva, tři dny, abych se cítil dobře na Blackburn, teď jsem připraven na oba kvalifikační zápasy. Pokud bych nehrál s Rovers, pravděpodobně bych nastoupil za rezervu a poté se rozhodl ohledně národního týmu. Nyní mám týden na vyladění různých detailů, v brance jsem nebyl dva měsíce a trénoval jsem jenom tři dny v týdnu. Při léčení byla období, kdy se zranění hojilo rychleji a období, kdy se léčba zpomalovala. Ale poslední týden byl ten skok obrovský, ani nevím proč. Lidé z klubu udělali skvělou práci,“ zakončil Čech.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.