Hodnocení: Nejlepší byl Čech, propadl Carvalho

Hlavní úkol byl splněn. Chelsea veze z Blackburnu tři body. Jenže jakým způsobem k nim přišla, to je věc jiná. Na druhou stranu ironicky můžeme konstatovat: Vyhrát nehezkým fotbalem, to si zaslouží potlesk. Nejlepším hráčem byl bezpochyby Petr Čech. Nejhůře se vedlo Carvalhovi.

V prvním poločase podali fotbalisté Chelsea katastrofální výkon. Jejich hra nebyla pohledná a bylo vidět, že na půdě Blackburnu trenér José Mourinho nechce hrát na krásu. Ve druhé půli Chelsea trochu ožila. Týmu pomohla především penalta, kterou se štěstím proměnil Lampard. Jak již bylo zmíněno, The Blues poté podržel gólman Čech. Ten potvrdil roli jedničky, i přestože měl po operaci ramen za sebou teprve týden tréninku. Jeho vynikající výkon pomohl Chelsea ke třem bodům. Pojistku zařídil v závěru utkání střídající Drogba.

Petr Čech – 8

Nejlepší hráč Chelsea. Nebýt jeho, The Blues mohli odjet s prázdnou. Zvláště ve druhém poločase měl práce víc než dost. Vyžehlil chybu Carvalha a tváří v tvář vychytal reflexivním zákrokem McCarthyho. Dvakrát se natáhl na nepříjemné a táhlé střely Rovers. Likvidoval všechny centry. Celé pokutové území bylo jeho. V zápase kraloval.

Khalid Boulahrouz – 5

Jeho debut v dresu Chelsea nedopadl zrovna ideálně. Čekal se od něj lepší výkon. Blackburn se často prosazoval přes jeho stranu a ani hra dopředu nebyla tím pravým ořechovým. Vše završil tím, když se společně s Kalouem rozutekli ode zdi a Rovers nebezpečně z přímého kopu ohrozili Čechovu branku.

Ricardo Carvalho – 4

Jedna chyba za druhou. Dvakrát po sobě špatně odhlavičkoval míč. Při prvním zaváhání se Rovers ještě do šance nedostali, u druhého Savage pálil nebezpečně nad. Ve druhé půli podcenil centr a McCarthyho nechal zcela osamoceného vystřelit na Čecha.

John Terry – 7

Oproti utkání s Boro podal solidní výkon. Několikrát pokryl míč před rozběhnutými útočníky soupeře. Stačí zmínit čisté odebrání míče před McCarthym, jenž by šel sám na branku. Ve druhé půli zařídil pokutový kop, když byl ve vápně držen Ooijerem.

Wayne Bridge – 6

Z jeho strany dnes úniky po levé straně nebyly tak časté, jako v předešlých zápasech. Nicméně v defenzivě obstál. Odehrál si svoje.

Claude Makelele – 7

„Je to dříč,“ prohlásil o něm Mourinho. A má pravdu. Jako vždy odvedl kus špinavé práce za své spoluhráče. Pohlídal hned několik akcí soupeře.

Michael Essien – 7

V prvním poločase měl dvě střely, které skončily mimo branku. Pak díky své finese vybojoval přímý kop pro Ballacka. Ve druhé půli, když se Chelsea dostala do vedení, chodíval do středu hřiště, kde vypomáhal Makelelemu.

Michael Ballack – 5

Za celé utkání si vypracoval dvě šance. Nejprve jeho střelu z hranice šestnáctky srazili obránci Rovers, a poté z přímého kopu pálil nad. Založil také pěknou akci pro Ševčenka, ale tím to haslo. Ve druhé půli nebyl vůbec vidět.

Frank Lampard – 7

Se štěstím prostřelil Friedela z pokutového kopu a poslal CFC do vedení. V zápase s Blackburnem více bránil než útočil. Bylo to dáno také tím, že byl na hřišti Ballack. Lampard defenzivní úkoly plnil bezchybně.

Salomon Kalou – 5

Neměl žádnou vyloženou šanci. A když chtěl vypomoci obraně, zjistil, že defenziva není jeho silná stránka. Dvakrát zbytečně fauloval zhruba pětadvacet metrů před vlastní brankou. Navíc společně s Boulahrouzem se rozutekli ode zdi a dal tak první velkou šanci domácím.

Andrej Ševčenko – 6

Ševčenko nevynechá ani jeden souboj a odjezdí každý zápas naplno. Dnes však nedal gól, i přestože si několik šancí vytvořil. Z hranice velkého vápna pálil nad, pak ho Friedel vychytal. Ve druhém dějství parádně uvolnil Lamparda, který se ale nakonec do zakončení nedostal.

Didier Drogba – 7

Po svém příchodu na trávník byl neviditelný. Až po dvaceti minutách pobytu na trávníku se dostal díky své síle ke střele, která stejně byla nakonec sražená na roh. Obránci Rovers mu nedali pokoj, a přesto Drogba devět minut před koncem udeřil. Utekl svému „hlídači“, a když byl sám před brankářem, propálil vše, co mu stálo v cestě.

Shaun Wright-Phillips – N
Odehrál toho příliš málo.
John Obi Mikel – N
Odehrál toho příliš málo.

Jak hodnotili na skysports.com: Čech – 7, Boulahrouz – 6, Carvalho – 6, Terry – 8, Bridge – 7, Makelele – 6, Essien – 7, Ballack – 5, Lampard – 6, Kalou – 5, Ševčenko – 5; Drogba – 7.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.