Hráči Chelsea na hostování

V následujícím článku se v krátkosti ohlédneme, jak si vedly fotbalové naděje Chelsea, které byly v rámci hostování poslány sbírat zkušenosti do jiných týmů. Hráčů, kteří se v uplynulém týdnu zapojili do hry ve svých dočasných klubech, bylo hodně. Pojďme se tedy podívat, jak se hráčům Blues dařilo.

Premier League

I uplynulý víkend se v dresu Stoke City představil Marco van Ginkel, který se svým týmem zajížděl v 5. kole Premier League na stadion Arsenalu. Marco van Ginkel nastoupil spolu s Glennem Whelanem opět jako defenzivní záložník. Zápas probíhal od začátku dle očekávání, domácí Arsenal kontroloval hru a Stoke City bylo odkázáno na práci bez míče s minimálním ohrožením branky Arsenalu. Ve druhém dějství se obrázek hry příliš nezměnil, i když záloha spolu s Marcem van Ginkelem přidala na intenzitě, čímž si hosté vytvořili několik nadějných náznaků šancí. Nakonec ale Stoke City prohrálo 2:0.

Marco van Ginkel odehrál celé utkání, předvedl několik povedených obranných zákroků, jednou byl faulován v nadějné pozici, následnou standartní situaci Arsenal přečkal bez úhony. V zápase měl z hráčů Stoke City v poli druhý nejvyšší počet přihrávek – 32, jejich úspěšnost byla 71 %. V utkání se dostal k jedné střele, která ale branku Petra Čecha neohrozila.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,82

Svůj debut po doladění hostování si v dresu West Hamu odbyl Victor Moses. West Ham na domácím hřišti přivítal Newcastle United. V zápase plném šancí vyhráli “Kladiváři“ 2:0. Victor Moses nastoupil ve vítezném utkání na levém kraji zálohy, odehrál 88 minut, poté ho vystřídal Andrew Carroll. V zápase se nigerijský záložník prezentoval velmi živým výkonem, zapojil se do mnoha akcí, měl řadu průniků obranou soupeře.

Výrazněji na sebe upozornil v 18. minutě utkání, kdy se skvělou kličkou uvolnil po křídle kolem obránce Daryla Janmaata, následně předložil míč do vápna soupeře, který získal spoluhráč Dimitri Payet, jehož následná střela mířila vedle branky Tima Krula. Další výraznější okamžik Victora Mosese přišel ve 43. minutě, kdy sám kmenový hráč Chelsea rozehrál u vlastního pokutového území protiútok, při kterém přesprintoval celé hřiště až do vápna soupeře, kde mu předložil míč aktivní Dimitri Payet (střelec obou branek West Hamu v utkání), Victor Moses ovšem míč netrefil ideálně a jeho střela minula branku Newcastlu.

Ve 48. minutě Victor Moses znovu ukázal, jak rychlý je to fotbalista, to byl totiž na počátku brejkové situace, při které předvedl sprint z hloubky vlastní poloviny až k pokutovému území Newcastlu, následně obelstil obránce Massadia Haïdaru a vypálil na branku. Bohužel pro našeho hráče střela orazítkovala pouze břevno Newcastlu, naštěstí pro domácí se k odraženému míči dostal Dimitri Payet, který z dorážky vstřelil svou druhou branku v utkání, čímž byl zápas prakticky rozhodnutý. Ze strany Victora Mosese to byl rozhodně povedený výkon, za který si v uplynulém sledovaném období vysloužil i nejvyšší hodnocení ze všech hostujících hráčů Chelsea.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)7,35

Dalšími hráči Chelsea, kteří hostují v Premier League jsou Nathan Ake (Watford), Christian Atsu (Bournemouth) a Patrick Bamford (Crystal Palace). Tito hráči nebyli ve svých klubech ani na lavičce náhradníků.

Championship

Nyní nahlédneme do druhé nejvyšší anglické soutěže Championship, kde své zkušenosti sbírá český obránce Tomáš Kalas, který již druhým rokem hostuje v Middlesbrough, které doma přivítalo v rámci 6. kola Championship tým Milton Keynes Dons. Domácí Middlesbrough zápas vyhrálo 2:0, Tomáš Kalas odehrál celé utkání, ve kterém nastoupil na pozici pravého obránce. V prvním poločase musel český obránce řešit ze své pozice minimum zapeklitých situací. I ve druhém poločase podal solidní výkon, kterým podtrhl čisté konto Middlesbrough. V zápase si připsal několik průniků a nebezpečných centrů do vápna soupeře.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)7,10

Lucas Piazon, který v srpnu odešel hostovat do Readingu, odehrál před pár dny svůj první soutěžní zápas v novém klubu. Reading se doma postavil proti Ipswich Town FC, v zápase bohatém na branky vyhrál Reading 5:1. Lucas Piazon v zápase odehrál posledních 15 minut. Brazilský záložník si stihl připsat povedenou nahrávku na nabíhajícího záložníka Stephena Quinna, který ale šanci nevyužil. Následně si Lucas Piazon připsal asistenci u 5. gólu svého týmu, to totiž připravil míč pro spoluhráče ze zálohy Olivera Norwooda, který nádhernou střelou z 25 metrů trefil šibenici branky soupeře. Povedený debut ze strany našeho hráče.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,40

Dalším hráčem Chelsea, který byl ponechán fotbalově růst v Readingu, je jamajský obránce Michael Hector. V zápase proti Ipswich Town zůstal pouze na lavičce náhradníků.

League one

I třetí nejvyšší fotbalová liga v Anglii čítá v rámci hostování některé hráče Chelsea. V týmu Peterborough hostuje skotský obránce Alex Davey , který uplynulý víkend do zápasu svého týmu nezasáhl. Peterborough zajížděl na hřiště Oldhamu, kde hosté vyhráli s přehledem 1:5. Alex Davey sledoval vítězství svého týmu pouze z lavičky náhradníků.

Anglický obránce (záložník) Jordan Houghton, který hostuje v týmu Gillingham, do zápasu 7. kola League one taktéž nezasáhl. Gillingham doma přivítal Blackpool, domácí fotbalisté dokázali vyhrát 2:1, Jordan Houghton byl ponechán po celý zápas na lavičce náhradníků.

Eredivisie

Následuje výlet do nizozemské nejvyšší fotbalové soutěže, konkrétně na zápas Vitesse Arnhem, jejíž dres obléká hned několik našich hráčů – Lewis Baker, Dominic Solanke, Nathan, Danilo Pantić a Isaiah Brown. Vitesse Arnhem odehrálo své utkání na hřišti FC Utrecht, bohužel pro hosty neúspěšně. Domácí Utrecht dokázal vyhrát 2:1.

Anglický záložník Lewis Baker odehrál v zápase s Utrechtem celých 90 minut, když nastoupil ve středu zálohy. Brankově se v utkání neprosadil, i když šanci ke skórování měl velkou, když v posledních minutách nedokázal z nadějné pozice překonat domácího brankáře. V zápase byl často na míči, držení míče vyznělo po utkání ve prospěch Vitesse v poměru 59 % : 41 %, což ale hostům nebylo nic platné. Oproti předchozím kolům to byl ze strany Lewise Bakera o něco slabší výkon.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,21

Dalším hráčem Chelsea, který začal utkání v základní sestavě, byl brazilský mladík Nathan, který nastoupil na pozici levého útočníka. Střídán byl v 75. minutě zápasu. V utkání se zapojil do několika povedených akcí Vitesse, připsal si nadějný střelecký pokus, ani on ale recept na vstřelení branky nenašel.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,58

Anglický útočník Dominic Solanke, který minulé kolo vstřelil svůj první gól v dresu Vitesse, začal utkání svého týmu na lavičce náhradníků. Do zápasu se podíval po hodině hry, když v 65. minutě vystřídal útočníka Abiola Daudu. Do statistik utkání se ale mladý útočník výrazněji nezapsal, na gólový zápis z minulého kola tak nenavázal.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,15

Záložník Danilo Pantič nakoukl do zápasu na posledních 15 minut, když vystřídal svého spoluhráče z Chelsea Nathana. Isaiah Brown tentokrát do zápasu Vitesse nezasáhl, zůstal po celé utkání na lavičce náhradníků.

V nizozemské Eredivise působí také anglický obránce Todd Kane. Jeho NEC Nijmegen se ve venkovním utkání postavilo proti týmu Roda JC Kerkrade. Todd Kane odehrál na pozici pravého obránce celé utkání, ve kterém se se svými spoluhráči prezentoval solidním defenzivním představením. Utkání bylo opatrné i ze strany domácího týmu (obě mužstva měla za celý zápas pouhé 2 střely na branku), a tak se nakonec urodila bezbranková remíza. Svou práci v defenzivě tak mladý obránce odvedl na jedničku.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)7,18

Bundesliga

Své zkušenosti v Bundeslize sbírá obránce Andreas Christensen, jenž hostuje v Borussii Mönchengladbach, která ve 4. kole Bundesligy přivítala na domácím hřišti Hamburk. Andreas Christensen ani tentokrát do zápasu nezasáhl, poslední ligové utkání tak odehrál v 1. kole na hřišti Borussie Dortmund, kde jeho tým pohořel. Ani proti Hamburku se reparát nekonal, Hamburk si totiž odvezl všechny 3 body za výhru 0:3. Borussie Mönchengladbach tak zažívá po loňské spanilé jízdě těžké vystřízlivění, a po uplynulém kole se nachází na posledním místě ligové tabulky.

Serie A

AS Řím, jehož dres obléká Mohamed Salah, odehrálo zápas 3. kola Serie A na hřišti týmu Frosinone Calcio. AS Řím utkání vyhrálo 0:2, díky čemuž se nachází na 5. místě ligové tabulky. Mohamed Salah tentokrát v základní sestavě nefiguroval, do zápasu naskočil z lavičky náhradníků v 69. minutě, když vystřídal střelce první branky utkání záložníka Iaga Falqueho.

Příchod egyptského hráče znamenalo oživení a zvýšení aktivity ze strany AS Řím, které do té doby působilo velmi ospalým dojmem. Mohamed Salah si po příchodu do zápasu stihl připsat asistenci, když svým napadáním dokázal odzbrojit domácího obránce Daniela Pavliče, čímž vybojoval míč pro spoluhráče Juana Iturbeho, který si poradil s domácími obránci a pojistil vedení AS Řím. Mohamed Salah v zápase zaznamenal ještě jednu nepřesnou střelu.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,29

V uplynulých týdnech bylo úspěšně dohodnuto hostování anglického záložníka Nathaniela Chalobaha, který tak bude v sezóně 2015/2016 hostovat v týmu SSC Neapol. Neapol ve 3. kole Serie A zajížděla na půdu Empoli FC, kde se urodila remíza 2:2. Nathaniel Chalobah nebyl prozatím zařazen do zápasového kolotoče a k utkání nebyl nominován.

V dresu nováčka Serie A Carpi si připsal 17 minut utkání (i s nastavením) brazilský mladík Wallace, který v Itálii stráví celou sezónu 2015/2016. Carpi zajíždělo na hřiště Palerma, zápas skončil remízou 2:2. Hosté opět nastoupili ve formaci 3–5–1–1, Wallace naskočil na hřiště v 78 minutě utkání, kdy zaujal pozici pravého záložníka. Ve zbývající části zápasu se gólově neprosadil, připsal si jeden střelecký pokus.

Juan Cuadrado si připsal další minutky v dresu Juventusu Turín, který doma přivítal Chievo. Zápas skončil remízou 1:1, čímž Juventus podtrhl velmi nepovedený start do sezóny. Juan Cuadrado přišel do hry z lavičky náhradníků v 65. minutě. V zápase si připsal jednu nepřesnou střelu, pokusil se o několik průniků obranou soupeře ale bez úspěchu. V zápase obdržel žlutou kartu za hraní rukou.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,57

Dres Udinese Calcio obléká chorvatský útočník Stipe Perica. Udinese se o víkendu předvedlo na hřišti Lazia Řím, kde prohrálo 2:0. Chorvatský hráč prohru svého týmu sledoval z lavičky náhradníků.

Ligue 1

Chorvatský záložník Mario Pasalić byl poslán fotbalově růst do AS Monaco, které uplynulý víkend odehrálo venkovní zápas na hřišti Gazélec Ajaccio, ve kterém knížecí klub vyhrál 0:1 po nařízené penaltě, kterou proměnil Brazilec Fabinho. Hosté si museli zejména v 1. poločase dávat pozor na nebezpečné útoky domácího týmu, kterému ke konci střetnutí docházeli síly, což Monaco mohlo využít při sérii několika šancí. Stav utkání se ale již nezměnil.

Mario Pasalić s číslem 20 na dresu nastoupil v základní sestavě jako defenzivní záložník, odehrál celé utkání. Mladá naděje Chelsea se mohla v 84. minutě zápasu zapsat mezi střelce, jeho nebezpečná střela z hranice pokutového území byla ale zastavena skvělým zákrokem domácího brankáře Clementa Mauryho. V utkání si dále Mario Pasalić připsal 30 přihrávek s úspěšností 77 %.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,74

Superliga

Svou fotbalovou pouť v Turecku započal Marko Marin, který odehrál v dresu Trabzonsporu 33 minut ve venkovním zápasu proti Kayserisporu. Trabzonspor zápas vyhrál 0:1. Marko Marin se podepsal pod vítěznou branku svého týmu, když si připsal asistenci na gól, který vstřelil útočník Oscar Cardozo.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)6,69

V Turecku nabírá své zkušenosti také Kenneth Omeruo. Nigerijský obránce hostuje v týmu Kasimpasa, který na domácím hřišti přivítal Fenerbachce Istanbul. Velmi vyrovnaný zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil hráč hostí Souza, Kasimpasa tak prohrála 0:1, navíc musela dohrávat v 10 hráčích po vyloučení obránce Veysela Sari. Kenneth Omeruo dosud odehrál ve všech zápasech Superligy plný počet minut, i tentokrát odehrál celé utkání. Na pozici stopera předvedl solidní výkon, ve kterém se prezentoval silovou hrou a mnoha vyhranými hlavičkovými souboji.

Známka dle portálu whoscored (nejvyšší 10, nejnižší 1)7,16

Jupiler League

I v Belgii měli uplynulý víkend zastoupení hráči Chelsea. Hned trio hráčů totiž hostuje v týmu St. Truiden, který na domácím hřišti remizovalo s týmem Charleroi 1:1. Záložník z Pobřeží slonoviny Victorien Angban absolvoval na pozici pravého záložníka celých 90 minut zápasu, dostal se do zajímavé šance, kterou ale nevyužil. V základní sestavě nastoupil také Cristian Cuevas , který zůstal na hřišti taktéž celé utkání. Jhoao Rodriguez nebyl ani na lavičce náhradníků.

Primeira Liga

A nakonec se podíváme do nejvyšší portugalské ligy, kde své zkušenosti sbírá mexický záložník Ulises Davila, který hostuje v týmu Vitória Setúbal. Setúbal zavítal na hřiště týmu Club Sport Maritimo. Ulises Davila do zápasu naskočil v 66 minutě utkání, připsal si jeden střelecký pokus, k obratu ale nezavelel. Utkání skončilo výhrou domácího Maritima v poměru 5:2, Setúbal navíc musel po vyloučení obránce Nuna Pinta dohrávat v 10 hráčích.