Preview: Blackburn – Chelsea

O víkendu sehraje Chelsea třetí utkání v rámci Premier League a neočekává se nic jiného, než povinný zisk tři bodů.

Utkání můžete sledovat on-line

Do kádru Chelsea se po operaci ramen vrací Petr Čech a všichni doufají v návrat Arjena Robbena, který se nechtěně zranil před utkáním s M’Boro. Do sestavy by měl naskočit i Michael Ballack, naopak Joe Cole stále není připraven. Navíc na soupisce stále nefiguruje William Gallas, což nasvědčuje, že asi Chelsea opustí.

Do sestavy Blackburnu by se měla vrátit dvojice Neill, Todd, kteří byli v prvním utkání sezony proti Portsmouthu vyloučeni. Domácí Rovers navíc posílil nizozemský reprezentant Andre Ooijer. Naopak by měl chybět turecký reprezentant Tugay.

Soupisky týmů
Blackburn:

Friedel, Emerton, Todd, Khizanishvili, Ooijer, Neill, Gray, Bentley, Savage, Reid, Pedersen, McCarthy, Roberts, Brown, Kuqi, Mokoena, Jeffers, Gallagher.

Chelsea:

Čech, Cudicini, Hilario, Ferreira, Carvalho, Terry, Bridge, Makelele, Essien, Lampard, Kalou, Shevchenko, Drogba, Boulahrouz, Diarra, Mikel, Wright-Phillips, Ballack, Robben.

Tvrdá hra domácích nám vždy dělala problémy a Blackburn na domácím hřišti body moc nerozdává. Čeká nás těžká zkouška, ale jako úřadující mistři Premier League nám nezbývá něž vyhrát a držet krok s rozjetým Manchester United.

Ohlasy před utkáním

Manager hostí je odhodlaný zvítězit, nic jiného než tři body jej nezajímá: „Proti Middlesbrough jsme byli hodně pasivní, takhle se v téhle zemi na zápasech venku hrát nesmí. Fanoušci vedou domácí kupředu,“ prohlásil Mourinho.

Několik povzbudivých slov prohodil i Claude Makelele: „Utkání v Blackburnu musíme vyhrát, potřebujeme si zvednou sebevědomí. A pokud chceme obhájit titul, nezbývá nám než venku vyhrávat.“

Ze strany Chelsea se k utkání vyjádřil i asistent managera, Steve Clarke, který se zaměřil především na novou ofenzivní sílu Blackburnu – Benni McCarthy a Jason Roberts: „Oba jsou hodně silní. Jsou to rozdílí hráči, než když v útoku Blackburnu nastupoval Bellamy, ale na nové problémy se musíme dobře připravit,“ upozorňuje Clarke. „Známe naši situaci, musíme vyhrát.“

Hráče, které se vyplatí sledovat:

Útočník domácích Benni McCarthy se jistě bude chtít vytáhnout proti svému bývalému managerovi – José Mourinhovi, který jej dovedl k vítězství v Champions League. Letos již vstřelil jednu branku a rád by přidal další.

V dresu Chelsea by poprvé v letošním ročníku Premier League měl nastoupit Michael Ballack. Bude zajímavé sledovat, jak si ve středu pole dokáže porozumět s Frankem Lampardem.

Blackburn – Chelsea
Ewood Park (31.367 diváků)
Rozhodčí: Mark Clattenburg (Tyne & Wear)

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.