Hráči Chelsea na hostování

Pojďme na pár okamžiků zapomenout na nezdary svěřenců Josého Mourinha a podívejme se společně, jak se dařilo našim fotbalovým nadějím, které byly v rámci hostování poslány sbírat zkušenosti do jiných týmů. Hráčů, kteří se v uplynulém týdnu zapojili do hry ve svých dočasných klubech, bylo hodně. Podívejme se tedy, jak si naše naděje vedly.

Premier League

I uplynulý víkend byl Marco van Ginkel v dresu Stoke City jediným hostujícím hráčem Chelsea, který zasáhl do zápasu Premier League. Mladý Nizozemec nastoupil v dresu Stoke City proti West Bromwich Albion, přičemž operoval opět na pozici defenzivního záložníka. Mladý Nizozemec dokázal se svými kolegy úspěšně eliminovat hráče WBA, a do šancí se hosté dostávali jen sporadicky. Vše vypadalo, že Hrnčíři budou mít zápas pod kontrolou, pak ovšem přišel trest v podobě 2 červených karet, které obdrželi Ibrahim Afellay a Charlie Adam. To byla samozřejmě pro domácí citelná ztráta.

I přes dvojnásobné vyloučení ale Stoke City nezklamalo, Marco van Ginkel byl opět velmi aktivním hráčem, v zápase se zařadil mezi hráče s nejvyšší procentuální úspěšností přihrávek, podporoval i ofenzivní část hry. Ve druhém poločase předvedl nádherné vyvezení míče až na polovinu soupeře, kde ho musel za cenu žluté karty faulovat Cristian Gamboa. Na hřišti vydržela naše naděje celý zápas, West Bromwich Albion nakonec vyhrál 0:1, domácí tým se ale rozhodně za své vystoupení stydět nemusel.

Patrick Bamford hostující v Crystal Palace do uplynulého kola Premier League nezasáhl. Crystal Palace zavítalo na hřiště Chelsea, anglický útočník nebyl ani na lavičce náhradníků, protože v týmu Eagles hostuje jako kmenový hráč Blues. Crystal Palace i bez jeho pomoci vyhrálo na Stamford Bridge 1:2, čímž se usadilo na skvělém 2. místě v tabulce Premier League.

Dalšími hráči Chelsea, kteří hostují v Premier League jsou Nathan Ake a Christian Atsu, jejichž dočasnými kluby jsou Watford resp. Bournemouth. Ani jeden z fotbalistů nebyl (stejně jako před týdnem) k zápasu svého týmu nominován.

Championship

Ve druhé nejvyšší anglické soutěži Championship sbírá zkušenosti český obránce Tomáš Kalas, který již druhým rokem hostuje v Middlesbrough. O víkendu Middlesbrough zajíždělo v rámci 5. kola Championship na hřiště Sheffieldu Wednesday FC. V tomto zápase dokázali svěřenci Aitora Karanky zvítězit 1:3, Tomáš Kalas sledoval vítězství svého týmu pouze z lavičky.

League one

V 5. kole League one se odehrál pro fanoušky Chelsea velmi zajímavý zápas. Proti sobě se totiž postavili dva fotbalisté Blues, kteří hostují v třetí nejvyšší fotbalové lize. Peterborough, kde působí skotský obránce Alex Davey , se doma postavilo proti týmu Gillinghamu, jehož dres hájí anglický obránce (záložník) Jordan Houghton. Zápas skončil remízou 1:1.

Alex Davey odehrál celý zápas na pozici pravého obránce. Jeho soupeř Jordan Houghton odehrál jako střední záložník pouze první poločas, po kterém byl ze hřiště stažen.

Capital One Cup

Uplynulý týden byl v Anglii rozehrán i ligový pohár, ve kterém se představila většina hostujících hráčů Chelsea. Jejich výkony si pojďme stručně zhodnotit.

Marco van Ginkel v zápase ligového poháru nenastoupil. Stoke City zajíždělo v zápase Capital One Cupu na hřiště Lutonu Townu FC, kde hosté dokázali po penaltovém rozstřelu vyhrát 1:2. Vítězství svého týmu sledovala mladá naděje Chelsea z lavičky náhradníků.

Patrick Bamford si v dresu Crystal Palace konečně připsal větší porci minut, v zápase ligového poháru přivítal jeho tým Shrewsbury Town FC, anglický útočník si v něm připsal 74 minut pobytu na hřišti. Patrick Bamford se sice gólově neprosadil, podílel se ale na první brance svého týmu. Ve 40. minutě utkání se totiž zapojil do kombinace s Wilfriedem Zahou, který byl v pokutovém území faulován. Nařízenou penaltu domácí Dwight Gayle proměnil a srovnal stav utkání na 1:1. Patrick Bamford byl v 74. minutě utkání za nerozhodného stavu střídán, zápas poté dospěl až do prodloužení, ve kterém fotbalisté Crystal Palace přidali další tři branky, čímž rozhodli o svém postupu do dalšího kola.

Nathan Ake si odbyl premiéru v dresu Watfordu, když odehrál celý zápas ligového poháru na hřišti Prestonu North End FC. Watford zápas bohužel nezvládl a ve venkovním zápase prohrál 1:0. Od 75. minuty navíc hosté museli hrát o jednoho hráče v poli méně, po úderu loktem do obličeje soupeře byl vyloučen obránce Watfordu Miguel Angel Britos.

Stejně tak Christian Atsu poprvé nastoupil do zápasu svého nového klubu Bournemouthu. Bournemouth cestoval k zápasu Capital One Cupu na stadion Hartlepoolu United, kde hosté potvrdili roli favorita a vyhráli 0:4. Christian Atsu odehrál na pozici krajního záložníka 77 minut, v zápase se prezentoval dobrým výkonem, měl několik nebezpečných průniků a střel, gólově se ovšem neprosadil.

Český obránce Tomáš Kalas odehrál v uplynulém týdnu soutěžní zápas ligového poháru na hřišti Burtonu Albion, kde nastoupil na pozici pravého obránce. Na hřišti vydržel po celých 90 minut včetně následného prodloužení. Domácí Burton Albion dokázal první poločas vyhrát 1:0. Ve druhé půli se Middlesbrough v čele s Tomášem Kalasem probralo ze spánku, a zápas dokázalo zvrátit na svou stranu. Český obránce se v zápase uvedl aktivním výkonem, dostával se do průniků po stranách hřiště, při jednom z nich byl faulován v blízkosti pokutového území, čímž vybojoval pro svůj tým zajímavou střeleckou pozici, kterou jeho spoluhráči nevyužili. V 70. minutě se český obránce podepsal pod vyrovnání svého týmu, z pravé strany totiž poslal krásný centr a útočník Christian Stuani srovnal skóre zápasu. Zápas dospěl k prodloužení, postup nakonec vybojovalo Middlesbrough po výhře 1:2.

Alex Davey hostující v týmu Peterborough do utkání Capital One Cupu nezasáhl. Jeho tým doma přivítal Charlton Athletic. Zápas skončil výhrou Charltonu Athletic 1:4, Alex Davey nebyl ani na lavičce náhradníků.

Gillingham s Jordanem Houghtonem v sestavě odehrál zápas ligového poháru na hřišti Birminghamu City. Birmingham City dokázal vyhrát 2:0, Jordan Houghton odehrál 78 minut zápasu.

Eredivisie

Následuje výlet do nizozemské nejvyšší fotbalové soutěže, konkrétně na zápas Vitesse Arnhem, jejíž dres obléká hned několik našich hráčů – Lewis Baker, Isaiah Brown, Dominic Solanke, Nathan a Danilo Pantić, který opět jako jediný do posledního zápasu svého týmu nezasáhl. Vitesse Arnhem přivítalo ve 4. kole Eredivisie na domácím hřišti tým Cambuur Leeuwarden. Domácí fotbalisté neměli sebemenší problém a hosty porazili 4:1, do konečného skóre se výrazně zapsali i hráči Chelsea.

Anglický záložník Lewis Baker odehrál na pozici středního záložníka celých 90 minut. Do statistik zápasu se zapsal jednou brankou, kterou vstřelil z pokutového kopu nařízeného po faulu na jiného hráče Chelsea – brazilského záložníka Nathana. Anglický mladík pak dostal možnost své statistiky úspěšných pokutových kopů ještě vylepšit, to byl totiž sám Lewis Baker faulován v pokutovém území. Na nepsané fotbalové pravidlo, že faulovaný hráč by pokutový kop neměl zahrávat, nehleděl a vrhl se opět k jeho exekuci. Bohužel tentokrát neúspěšně. I přes neproměněnou penaltu to byl z jeho strany povedený výkon.

Brazilský záložník Nathan odehrál na pozici pravého křídla 67 minut utkání, jak již bylo zmíněno, po faulu na jeho osobu byl již ve 2. minutě zápasu nařízen pokutový kop, který Lewis Baker proměnil ve vedení Vitesse. Gólově se mladý Brazilec neprosadil.

Anglický útočník Dominic Solanke si hned ve svém druhém startu v dresu Vitesse připsal svůj premiérový gól v Eredivisie. Na hřiště přišel v 75. minutě opět jako střídající hráč, přes krátký čas na hřišti dokázal otevřít svůj střelecký účet, když v 91. minutě uklidil míč do sítě přízemní střelou.

Isaiah Brown nastoupil jako střídající hráč 3 minuty před koncem řádné hrací doby.

Zástupcem nadějí Chelsea, který působí v Eredivisie, je také anglický obránce Todd Kane. Jeho NEC Nijmegen se ve venkovním zápase postavil proti domácímu týmu Willem II. Todd Kane odehrál na pozici pravého obránce celé utkání, a se svými spoluhráči mohl na konci zápasu slavit výhru 0:1.

Bundesliga

Své zkušenosti v Bundeslize sbírá obránce Andreas Christensen, který hostuje v Borussii Mönchengladbach. Dánský hráč ovšem (stejně jako minulý týden) do hry nezasáhl. Borussia Mönchengladbach zavítala na hřiště Werderu Brémy, kde svěřenci Luciena Favreho opět prohráli, tentokrát ve výši 2:1. Vstup do nové sezóny Bundesligy se tak Borussii vůbec nevyvedl. Doufejme, že se výkony týmu a zápasové vytížení Andrease Christensena v dalších týdnech zlepší.

Serie A

Mohamed Salah oblékající v aktuální sezóně dres AS Řím se ve 2. kole Serie A představil v zápase proti aktuálnímu držiteli mistrovského titulu Juventusu Turín. Obhájce titulu nevstoupil do sezóny úspěšně, jeho horší formu využilo i AS Řím, které v domácím prostředí vyhrálo 2:1. Mohamed Salah nastoupil (stejně jako minulý týden) na pozici pravého křídla odkud podporoval Edina Džeka operujícího na hrotu útoku. Egyptský hráč se v zápase prezentoval několika povedenými kombinacemi, při jedné z nich vybídl ke skórování spoluhráče Iaga Falqueho, který ale v dobré pozici netrefil branku. Ze hřiště byl egyptský reprezentant stažen v 77. minutě utkání.

Svou premiéru si ve výše zmíněném zápase na hřišti AS Řím připsal Juan Cuadrado, který minulý týden dojednal své hostování v Juventusu Turín. V zápase odehrál závěrečných 15 minut, porážce svého týmu nedokázal zabránit.

V týmu Carpi (nováček Serie A) hostuje brazilský obránce Wallace, který se svým týmem doma postavil proti Interu Milán. Carpi v zápase nastoupilo v zajímavé formaci 3–5–1–1, přičemž Wallace nastoupil na pozici pravé záložníka, na této pozici odehrál 76 minut, poté byl ze hřiště stažen. Nováček Serie A na zkušenější Inter Milán nestačil a doma prohrál 1:2.

Dres Udinese Calcio obléká chorvatský útočník Stipe Perica. Udinese se o víkendu v domácím zápase utkalo s Palermem. Chorvatský hráč do západu nezasáhl, prohru svého týmu ve výši 0:1 sledoval z lavičky náhradníků.

Ligue 1

Mario Pasalič byl poslán fotbalově růst do AS Monaco, které uplynulý víkend odehrálo ve 4. kole Ligue 1 zápas na domácím hřišti proti Paris Saint-German. Hosté dokázali knížecí klub porazit 0:3, kdy hlavním strůjcem vítězství pařížského týmu byl dvougólový Edinson Cavani. Mario Pasalič do zápasu naskočil na posledních 10 minut.

V týdnu se pak ještě stihl chorvatský záložník předvést v odvetném kvalifikačním utkání Ligy mistrů, ve kterém Monaco přivítalo španělskou Valencii. První utkání ve Španělsku skončilo výhrou Valencie 3:1, jedinou branku Monaca v tomto utkání vstřelil právě Pasalič. V odvetě Monaco vyhrálo na domácím hřišti 2:1, což ale v součtu na postup nestačilo, a tak se Liga mistrů odehraje bez účasti francouzského týmu. V odvetném zápase odehrál Mario Pasalič 52 minut, během kterých si připsal žlutou kartu, poté byl vystřídán.

Superliga

V Turecku nabírá své zkušenosti obránce Kenneth Omeruo. Nigerijský obránce hostuje v týmu Kasimpasa, která odehrála venkovní zápas na hřišti týmu Genclerbirligi. Kasimpasa v zápase prohrála nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, což byla první prohra týmu v sezóně. Omeruo odehrál na pozici stopera celý zápas.

Jupiler League

I v Belgii měli uplynulý víkend zastoupení hráči Chelsea. Hned trio hráčů totiž hostuje v týmu St. Truiden, který na hřišti Luevenu prohrál 1:0. Záložník z Pobřeží slonoviny Victorien Angban absolvoval v prohraném zápase na pozici levého záložníka 79 minut, poté byl střídán, v zápase obdržel žlutou kartu. Do utkání zasáhl také kolumbijský útočník Jhoao Rodriguez, který přišel na posledních 11 minut jako střídající hráč. Cristian Cuevas zůstal po celé střetnutí opět na lavičce náhradníků. Po prohře kleslo St. Truiden z druhého místa v tabulce na místo páté.

V nejvyšší fotbalové soutěži v Bosně a Hercegovině působí na hostování brankář Matej Delač, který obléká dres FC Sarajevo. Matej Delač odchytal domácí zápas proti týmu Prijedor, v utkání neinkasoval, čímž pomohl k výhře svého týmu 2:0.

Primeira Liga

A nakonec se podíváme do nejvyšší portugalské ligy, kde své zkušenosti sbírá mexický záložník Ulises Davila, který hostuje v týmu Vitória Setúbal. Setúbal se doma utkal s Rio Ave. Utkání skončilo remízou 2:2, Ulises Davila do zápasu nezasáhl.