Mourinho litoval prohry svého týmu

Mourinho byl na své svěřence velice nahněvaný, poté co nedokázali udržet vedení. Chelsea si tak prohrou na Riverside Stadium zkomplikovala vstup do nové sezony.

The Blues poslal do vedení Andriy Shevchenko a vše tak probíhalo podle vytouženého scénáře. Jenže ve druhém poločase vyrovnal Emanuel Pogatetz a v nastaveném čase vzal stav utkání do svých rukou Mark Viduka – 2:1.

Bylo jasné, že tým nepodal nejlepší výkon, ale Mourinho nechtěl mluvit k jednotlivcům: „Nerad hodnotím jednotlivce,“ prozrazuje na úvod José. „Jsme přece tým, musíme jako tým bránit a organizovat standardní situace. Je pravda, že dnes jsme jako tým nebránili dobře.“

Tentokrát se nevymlouval na nedostatečnou předsezónní přípravu. „I po obdržené brance v 80 minutě jsme měli náznaky šancí, nemyslím, že by nám chyběla kondice. Měli bychom přestat mluvit o nedostatečné přípravě,“ uvědomuje si Mourinho.

„Vinit můžeme jen sami sebe, rozhodčí podal dobrý výkon. Z celkového dojmu jsem tedy zklamaný. Trénuji něco kolem šesti let, ale toto nebyl tým Josého Mourinha,“ dodal Portugalec.

Domácí manager Graham Southgate byl fascinován výkonem svých svěřenců, kteří přes nepříznivý stav nepřestávali bojovat. „Po utkání s Readingem jsme řekl, že stav se měnil jako na houpačce. Něco podobného se stalo proti Chelsea,“ myslí si bývalý hráč. „Nikdy jsme nepřestali věřit, že můžeme skórovat.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.