A máme Boulahrouze!

O víkendu byl na testech, včera seděl v hledišti a včera večer podepsal smlouvu 24letý univerzál do obrany z Nizozemského království. Přesná cena nebyla odhalena, ale Hamburg, bývalý klub našeho nového hráče, měl dostat něco okolo devíti milionů liber.

Khalidovou hlavní doménou je centrální obrana, ale v pohodě může zaskočit i na strany. Trenér José Mourinho je rád, že se mu obránce upsal, a dovysvětlil to novinářům na oficiálních stránkách CFC: „V lize, kde můžete mít ve hře jen šestnáct hráčů, je důležité mít univerzály. Nyní mám tři stopery- Johna, Ricarda Carvalha a Khalida Boulahrouze, ale taky dva pravé beky (Paula Ferreiru a Khalida) a dva levé (Waynea Bridge a Khalida). To je pro mě velice důležité.“

Khalid je odchovancem RKC Waalwijk, kde si za své smrtící skluzy vysloužil přezdívku „Khalid Kanibal.“. V Anglii tedy potká svého prvního kouče Martina Jola, který vede londýnské kohouty. Když v roce 2004 přestoupil Nizozemec do Hamburgu, vytáhl si ho do reprezentace Marco van Basten, který s ním počítá i nadále. Kdo sledoval MS 2006 v Německu, jistě si vybaví, že Boulahrouz byl jedním ze čtyř „š?astlivců“, které sudí Ivanov vyloučil ve vyřazovací části v utkání Portugalsko vs. Nizozemsko.

Nizozemský reprezentační obránce tak symbolicky otevřel dveře Williamu Gallasovi a možná ukončil spekulace na jméno Ashley Cole.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.