Chelsea 3 ManCity 0

DÁMY A PANOVÉ, DRŽTE SI KLOBOUKY!Do Premier League jsme vlétli pěkne zhurta 3:0, což se nám pod Portugalcem ještě nepodařilo…

Mourinho už dopředu avizoval, že s připraveností svých svěřenců je nespokojen a skoro řekl, a? se radši fanoušci na nic netěší. Jeho vyhecovaní svěřenci se ale chtěli prát a nechtěli mu dát za pravdu. Například o fyzické připravenosti Michaela Essiena se nedá diskutovat. Byl všude, a to, že měl na dnes nálepku: štítový záložník, ho neodradilo od útočení a zvláště od jeho dělové koule, kterou vyslal ke konci prvního poločasu. Brankář „měš?áků“ Weaver se musel pořádně ohánět, aby náš klučina nezvedl náš náskok.

Nicméně nebudeme přeskakovat a začneme od začátku. V jedenácté minutě Thatcher skosil Ferreiru a to neměl dělat. I manager City říkal, že si jeho tým bude muset dávat pozor na fauly u pokutového území z důvodů standardních situací. Tak Arjen Robben vzal míč, postavil si ho, poslal ho před bránu, kde si zkušeně naskočil Terry a začala modrá pohádka. 1:0.

Takže přímé volné kopy jdou Blues stále stejně dobře… Nicméně obrana se nám ve dvacáté minutě trochu pozapomněla a nový Ital v dresu hostů Corradi vyslal Trevora Sinclaira dopředu. Stopeři běželi, co jim nohy stačili, a ze strany ho dobíhal Bridge, Cudicini si naštěstí trochu povyběhl a tak útočníkovi zmenšil úhel. Ten namířil přímo do něj. Podle hesla „nedáš, dostaneš“ se zařídil Lampard hned šest minut poté. Nechal si přihrát před vápnem od Essiena a z polootočky vystřelil. Jeho střelu ještě ztečoval Dunn a Weaver neměl nárok. 2:0.

Složitější den měl Arjen Robben, který schytal osobního bodyguarda mladíka Micaha Richardse. Ten se o něj staral celý zápas, i když si Arjen zaběhl do svého obranného pásma. A to se jednou Micahovi vymstilo. Zfauloval Robbena zezadu a přitom mu nizozemské křídlo bouchlo týlem do pusy a z Richardsova rtu začla téct krev, což ho trápilo celý zápas, a proto několikrát měnil dres. V 37. minutě ještě snížením náskoku pohrozil Corradi, když se ocitl sám za naší obranou, ale netrefil balon a Carlo si pro něj zavčas přišel.

Andrej Ševčenko se zhurta pustil do akce „jak hrát, aby mě fanoušci měli rádi“ a jeho snažení mu vyneslo zlaté ovoce. Na konci prvního poločasu roztančil tři obránce a odměnou mu byl aplaus. V půlce druhé a na konci zápasu už se stadionem neslo mocné: „Sheva, Sheva.“ Andrej všem slušně zatleskal a snažil se, co mu nohy stačili. A Abramovič ve své lóži si jen mnul ruce nad tím, že ta investice se přeci jen vyplatila…

Dnes KONEČNĚ naskočil do základní sestavy Wayne Bridge. A srdnatě se o základ pral. Přesně to samé dělal i Drogba a tak spolu „upekli“ třetí gól deset minut před koncem. Wayne si naběhl z levé strany, obehrál obránce (člověku hned vyskočil památný moment z Ligy Mistrů na Highbury), a poslal centr před branku. Drogba na přední tyči hlavičkou ve výšce pasu či snad dokonce kolen nechytatelně poslal míč do Weaverovy brány. 3:0.

Musíme připomenout, že to už Blues hráli čtvrt hodiny v převaze, protože Corradi nesmyslně zajel do Essiena, který ho ještě vykrákal za vlasy. Corradi odešel předčasně do šaten, Essien si vysloužil žlutou a gesto od Mourinha, které jasně říkalo: „Mysli!“ Po vyloučení už se hráči nikam nehnali a spíše bavili diváky. Sheva kličkoval, Robben se vztekal, Lampard s Shaunem kombinovali. Inu takové klidné, nedělní odpoledne…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.