MLS All Stars 1:0 Chelsea

Chelsea dnes v noci odehrála své první přátelské utkání nové sezony, ve kterém podlehla výběru MLS 1:0, navíc na neurčitou dobu ztratila svou oporu – Joe Cola.

Do prvního poločasu nastoupily i nové posily Michael Ballack a Andriy Shevchenko. Utkání se hrálo v Toyota Park Stadium, kterou do posledního místečka zaplnilo 21 200 lidí.

Trenér MSL Peter Nosák poslal do hry tyto hráče (rozestavení 3–5–2) – Perkins: Conrad, Boswell, Erpen; Gros, Gomez, Mulrooney, De Rosario, Albright; Moreno ©, Ching.

Naopak José Mourinho použil překvapivě rozestavení 4–1–3–2 – Cudicini; Gérémi, Ferreira, Terry ©, Bridge; Essien; Wright-Phillips, Ballack, Lampard; Drogba, Shevchenko.

Do první větší šance se dostali domácí. Míč nejprve odvrátil John Terry, ale Albright jej nacentroval zpět, avšak zakončující Ching netrefil Cudiciniho branku. Naplno se ukázalo, že hráči Major League Soccer mají za sebou už půl sezony a mohli tak ukázat všechny své schopnosti.

První střelu na bránu vyslal až Lampard, poté co rozehrával přímý volný kop zapískaný rozhodčím Abbey Okulajou po faulu na Didiera Drogbu. Brankář Perkins s ním ale problémy neměl. V následujících minutách si na brankáře zahrál John Terry, který úžasně zablokoval střelu Morena.

Utkání se hrálo v pomalém tempu, ale Michael Ballack i tak dokázal výbornou přihrávkou najít Drogbu, který zakončil a míč se třepotal v síti, vše ale zkazil pomezní rozhodčí, který nad hlavou držel praporek. Skoré se tedy neměnilo a po 27 minutách hry byl stav stále 0:0.

První žlutou kartu obdržel Conrad po faulu na Drogbu. Do konce poločasu se Albright ještě nadechl a běžel do šance, ale nedokázal najít klid a Cudiciniho neprostřelil. Svou první střelu na branku vyslal i Shevchenko, ale ani jeho pokus neskončil v brance. Wright-Phillips také nedokázal svůj pokus umístit a když Chelsea nevyužila ani řadu rohových kopů, skončil první poločas za stavu 0:0.

Do druhého poločasu nastoupily týmy v obměněných sestavách, na hřiště se dostal i Freddy Adu. Sestava MLS ve druhém poločase – Cannon; Erpen, Boswell, Robinson; Gros, Clark, De Rosario, Adu, O’Brien; Eskandarian, Jaqua. Chelsea nastoupila v tomto složení – Cudicini (Hilario 64); Gérémi, Carvalho, Terry, Essien; Lampard, Diarra, Mikel; Cole (Smith 52), Kalou, Robben.

Hned v úvodu se do šance dostával Kalou, ale jeho střela v brance neskončila. Těžká chvíle pro Joe Cola přišla hned po sedmi minutách jeho pobytu na hřišti. Pochroumal si koleno a bylo jasné, že dál pokračovat nebude. Nahradil ho Jimmy Smith. Anglický reprezentant je již na vyšetření v Londýně a není jasné, jak dlouho bude absentovat.

Na své pozici jasně vládl John Terry, který zneškodnil i další útoky domácích. Na hřiště se dostal i Hilario. Nestihl se však ani ohřát a De Rosario jej střelou z dálky překonal. Tato střela týmu MLS se jako první vešla mezi tři tyče – 1:0.

Chelsea pak nedokázala najít odpověď a navíc si Essien vykoledoval deset minut před koncem žlutou kartu. O střelu se pokoušel i sám potrestaný Essien, ale míč letící doprostřed branky zlikvidoval domácí brankář Cannon.

V samém závěru se do útoku přesunul John Terry, ale jeho střelu taktéž brankář zneškodnil. Vítězství si tedy odnesli hráči MLS a navíc Chelsea přišla o Joe Cola. Výkon naznačil, že do předsezónní přípravy bude patřit i utkání s Liverpoolem v Community Shield, jak už naznačil José Mourinho.

MLS All Stars 1:0 Chelsea
Toyota Park Arena (21,200 diváků)
Branky: 69. De Rosario
Žluté karty Conrad – Essien

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.