Kalou obdivuje Thierry Henryho

Nová posila Chelsea, Salomon Kalou, přiznal, že jeho idolem není nikdo jiný, než Thierry Henry, hráč konkurenčního Arsenalu.

„Thierry je můj idol. Mám jeho styl hry rád. Dokáže šance vytvářet, ale také zakončovat,“ obdivuje Francouze Kalou. „Má neuvěřitelně mnoho předností a je velmi rychlý. Potkal jsem se s ním v průběhu přípravy na MS, kdy Pobřeží Slonoviny trénovalo společně s Arsenalem. Tehdy jsem mu řekl, že je ohromným hráčem.“

„Také jsem se ho ptal, proč je tak rychlý, a podle něj to získal tréninkem již v dětství. Kdybych proti němu mohl nastoupil, bylo by to něco úžasného.“ Kalou bude muset v přípravě podávat excelentní výkony, aby se dostal na delší dobu do sestavy, nebo? jeho soupeři budou hráči Didier Drogba nebo Andrey Shevchenko a pokud zůstane, tak i Hernan Crespo.

„Jako hráč chcete vždy být mezi nejlepšími, proto byl pro mě důležitým krokem přestup do Anglie. Chci se pořád zlepšovat,“ podotknul Salomon Kalou, který teprve nedávno obdržel, stejně jako Obi Mikel, pracovní povolení.

„Chci se dostat do prvního týmu a zužitkovat jakoukoliv šanci. Není to však nic jednoduchého. Ale mám se od Shevchenka či Crespa stále co učit. Mám své ambice, ale Chelsea je velký klub, chci se hlavně něco přiučit,“ dodal Salomon Kalou.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.