Nová sezona za dveřmi

Chelsea se vrátila zpět do Anglie z turné v USA. První ostrý test ji čeká hned v následujícím utkání proti Arsenalu.

Blues odehráli v přípravě pět kvalitních utkání s bilancí čtyř výher a jedné remízy. Síla Chelsea byla především v obraně i útočníci si dokázali vytvořit hodně příležitostí, ale chyba byla v koncovce. Chelsea vstřelila sice deset branek, ale z toho pět proti Wycombe.

Před novou sezonou tým posílili Asier del Horno, který přišel na post levého obránce a také Shaun Wright-Phillips, který by měl nastupovat na postu křídla. Dále se z hostování vrátil Hernan Crespo a mladý anglický talent Carltona Cole. Na Stamford Bridge přišel také Lassana Diarra.

Do nové sezony vstupuje Chelsea s velmi kvalitním kádrem, který se oslabil pouze o střídajícího hráče Smertin a o minulou sezonu zraněného Scotta Parkera, který odešel do Newcastlu.

Minulou sezonu měl místo brankáře v základní sestavě zajištěné Petr Čech, ale v přípravě ukázal Carlo Cudicini, že se ještě nevzdává a nenechá Čechovi nic zadarmo. José bude mít velmi těžké po výkonech v přípravě vybrat jedničku. Ale po minulé sezoně věřím, že to bude opět Petr Čech.

Velký boj bude také o místo v obrané čtveřici, kde má místo jasné zřejmě pouze John Terry, který by také Chelsea měl vést do bojů o tituly jako kapitán. Na pozici levého beka se tlačí del Horno, který hrál velmi dobře v přátelských utkáních. Jeho pozici bude chtít ohrozit Wayne Bridge, který se pomalu vrací do týmu po zranění. Stoperskou dvojici s Johnem Terrym, by měl vytvořit vždy jeden z dvojice Ricardo Carvalho a William Gallas. V minulé sezoně hrával Gallas také na pozici krajního beka, a? už levého nebo pravého. Na pravé straně obrany by měl nastupovat mnohými podceňovaný Paulo Ferreira. V případě zranění může nastoupit Glen Johnson. Robert Huth bude pouze náhradníkem z nouze.

V záložní řadě by měli nastoupit podle Mourinhovy taktiky vždy tři středoví hráči. Místo jasné mají Frank Lampard, v případě zranění Terryho náš kapitán, a Claude Makelele, který operuje hned za obranou a zastavuje ofenzivní útoky protivníku. Třetí ‘flek‘ není tak dokonale obsazen, jako zbylé dva. V přípravě zde nastupoval Eidur Gudjohnsen, což je jinak klasický hro?ák. Na tento post se tlačí i dvojice Jarošík a Tiago, oba dostanou dostatek šancí ukázat se. Ještě má Mourinho v zásobě mladého Diarru, ale s tím se počítá až na příští sezonu. Velmi se spekuluje o příchodu Essiena, který by tak doplnil dvojici Lampard- Makelele, a v budoucnu by Makeleleho nahradil na postu defenzivního záložníka.

Zbylé trio ofenzivně laděných hráčů budou obhospodařovat dvě křídla a jediný vysunutý útočník. Na post křídel se tlačí velká řada kvalitních hráčů. Můžou zde nastoupit Arjen Robben, Damien Duff, Joe Cole a nová posila Shaun Wright-Phillips. Na levé straně by měl dostávat přednost Arjen Robben a případě zranění, což je u něj velmi často, ho nahradí Damien Duff. Na pravé straně by mohl nastupovat SWP, ale Joe Cole minulou sezonu ukázal, že má na základní sestavu. Ve předu by se měl pohybovat, buď Drogba nebo Crespo. Bude záležet na součastné formě. Carltona Cole, příležitost dostane, ale spíše v pohárových utkáních, kde přece jenom o tolik nejde. V útoku může nastoupit i Gudjohnsen, ale ten se spíš přesune na post záložníka.

Od Chelsea se v letošní sezoně očekávají pouze samé vítězství, a proto se dá čekat zisk co nejvíce titulů. Majitel Abramovich se nespokojí pouze s ligovým titulem, ale bude chtít s týmem dobít i Ligu mistrů. Chelsea má kádr na to, aby úspěšně bojovala na všech frontách.

Sestava Chelsea podle mě: Čech- del Horno, Terry©, Carvalho, Ferreira- Gudjohnsen, Makelele, Lampard- Robben, Drogba, Wright-Phillips… (Toto je pouze můj osobní názor, nemusíte s ním vůbec souhlasit).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.