Jak bude vypadat obrana v následující sezoně?

Docela často se diskutuje, jak by měla vypadat obranná čtyřka londýnské Chelsea v nadcházející sezoně. Je dobře, že zůstává Gallas. Není většího univerzála v Premier League. Může hrát kdekoliv. Největší problém vidím na levém a pravém kraji defenzivy.

Střed.

Kapitán John Terry má své místo jisté. Tady není o čem diskutovat. Vedle něj by měli nastupovat Carvalho nebo Gallas, kterého vedení klubu nepustilo do AC Milán. Asi zůstane i Huth, jenž měl přestoupit do Middlesbrough. Jeho zdravotní stav je však po MS velmi špatný a případný nový zaměstnavatel začíná couvat.

Nejhorší je to krajích.

>> Koupíme Ashleyho Colea – ten je fakt dobrej. Anebo viděli jste Lahma? To by byla posila jako hrom! A co takhle Roberto Carlos. Ten přece před „deseti" lety uměl střílet ty přímáky, další dobrej kauf. <<

Panebože.

Kdy už se konečně mladá generace, která začala fandit Chelsea po nástupu Romana Abramoviče, probere a začne myslet trochu realisticky? Ano, ruský majitel by na ně zajisté měl. Jenže morálka týmu pohasne. V Anglii 90% populace, která nefandí Chelsea, by nás viděla nejraději někde ve čtvrté lize. A to je dost vysoké číslo na to, abychom se nad tím zamysleli. Tyhle zbytečné a předražené nákupy nás pošlou do kytek a ostatní nás odsoudí, pokud již tak neučinili.

V jedné diskuzi jsem si všiml, jak pochybujete nad kvalitami Wayna Bridge a Asiera del Horna, hlavně nad prvním jmenovaným. Asi to většina z vás neví, ale právě Bridge byl před příchodem do Chelsea nejlepší levý anglický obránce. Žádný Ashley Cole neexistoval, v reprezentaci nastupoval v základní sestavě Bridge.

Po přestupu na Stamford Bridge za Claudia Ranieriho hrál pravidelně, jen kvůli zranění ho nahrazoval Babayaro. Po nástupu Josého Mourinha se s ním vedla nesčetná zranění a když přišel del Horno, bylo hotovo. Zkazil se. Nenastupuje. Když už je del Horno mimo hru, hraje na jeho postu Gallas. Je to neuvěřitelné, ale takový hráč jeho kvalit, by si zasloužil základní sestavu. Hostování ve Fulhamu, to je málo. Přeji mu přestup do některého významnějšího klubu, aby se co nejrychleji vrátil do reprezentace.

Pravá strana? Další velké zklamání. Glen Johnson odešel na popud Mourinha na hostování do Portsmouthu. Kdysi nejtalentovanější krajní bek zbytečně promrhal dvě sezony pod portugalským trenérem v Chelsea. A Portsmouth nebude o nic lepší, jeho nový vlastník je také takový zbohatlík typu Abramoviče… (mimochodem – tipuji, že za rok v ČR vznikne portál o Portsmouthu a najednou se najde několik set fanoušků tohoto klubu. V této době já osobně neznám ani jednoho)

Vra?me se k obraně Chelsea.

Jaký je můj sen o obranné čtveřici? Zapomeňte na nákupy. Měli by hrát tihle – Johnson, Gallas, Terry, Bridge.

Někdo se mnou bude souhlasit, jiní ne. Nejprve se však nad celou záležitostí zamyslete.

As. Cole, Lahm a jiní – takhle z Chelsea nikdy neuděláme respektovaný klub, jakým byl hodně, hodně dávno…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.