Del Horno v Chelsea!

Prezident Bilbaa Fernando Lamikiz dnes prohlásil, že k definitivnímu přestupu Asiera Del Horna by mělo dojít během několika dnů! Dále José Mourinho oznámil, že v letním přestupovém termínu by měli přijít tři noví hráči. Stejný počet hráčů Chelsea také opustí.

Jako první by měl do Londýna přijít Asier Del Horno, protože Mourinho potvrdil probíhající jednání s Athleticem Bilbao, jeho současným působištěm. Navíc dnes prozradil prezident Bilbaa Fernando Lamikiz, že v nejbližších dnech by mělo dojít k definitivnímu transferu. Del Horno by měl stát 9 milionů liber.

Portugalský kouč dokázal ve své první sezóně s Chelsea vyhrát dvě soutěže, Carling Cup a anglickou ligu. Protože však chce v další sezóně trofejí ještě víc, přetvoří v létě kádr k obrazu svému.

„Tři hráči odcházejí a tři přijdou. Získáme levého obránce, záložníka a útočníka,“ prohlásil Mourinho pro deník A Bola. O první posile je téměř rozhodnuto. Mourinho nedávno potvrdil jednání s Asierem Del Hornem. Krajní obránce Bilbaa je na trhu velice žádaným zbožím, o zájmu Chelsea se mluvilo již delší dobu a španělský klub by za něj měl dostat asi 14 miliónů Euro (asi 420 mil. Korun)

Plánovaný příchod Del Horna ale prakticky vylučuje příchod nejen Ashleyho Cola, ale i Kakhy Kaladzeho, který měl přijít místo Hernána Crespa. Otec gruzínského zadáka už dokonce prohlásil, že Kacha po sobotním reprezentačním zápase podepíše s londýnským klubem smlouvu, ale nestalo se tak.

Na odchodu naopak jsou Mikaell Forssell (velký zájem má údajně Everton) a Scott Parker (asi Anglie). Třetím hráčem je Celestine Babayaro, o jehož odchodu do Newcastlu se ale rozhodlo už v zimě.

Ještě nedávno se zdálo že by mohl od léta nastupovat v záloze Michael Essien, ale ten se nedávno rozhodl prodloužit smlouvu v Lyonu. Po prohlášení Brazilce Adriana, že do Chelsea nechce, a že by rád zůstal ještě minimálně rok v Interu Milán, má Mourinho zálusk na útočníka italské Parmy Alberta Gilardina ale i ten má nabídky z dalších evropských velkoklubů…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.