Mourinho: Chelsea nepřemýšlí o emulaci arsenalských „Invincibles“

Chelsea se nebude podle slov Josého Mourinha rozptylovat možností užít si sezonu bez porážky. Manažer Blues je připraven riskovat ve vyrovnaných zápasech s cílem dosáhnout na vítězství, které by klubu mohly zajistit první titul v Premier League za poslední čtyři roky.

Vedoucí celek ligy zažívá v současnosti svůj nejlepší start do sezony v historii a dnes doma přivítá Tottenham, který na Stamford Bridge nevyhrál od roku 1990. Blues budou doufat v prodloužení své série neporazitelnosti, která čítá v probíhajícím ročníku 21 zápasů, celkově již 23.

Mourinho už několikrát podotknul, že neočekává emulaci úspěchu arsenalských „Invincibles“, kteří prošli před 10 lety celou sezonou bez jediné porážky.

Namísto toho bude po svých hráčích požadovat, aby byli odvážní a šli za vítězstvím, pokud bude v závěrečných fázích zápasu skore vyrovnané. Portugalec si je vědom, že i remízy mohou být v konečném důsledku zbytečné.

„Zaprvé si nemyslím, že je to možné (projít celou sezonou bez porážky),“ řekl Mourinho. „A za další, my na to nehrajeme. Protože pokud na to hrajete a je to jedním z vašich cíl, tak možná remizujete příliš mnoho zápasů, protože neriskujete, abyste se snažili vyhrát.“

„Jste spokojen jen s tím být neporažen. Pokud 10krát remizujete, máte 10 bodů. Pokud pětkrát vyhrajete a pětkrát prohrajete, získáte 15 bodů. Preferoval bych 15 bodů a prohrané zápasy, než 10 bodů a být neporažen.“

„Na to se ale nezaměřujeme. My ne. Pokud budeme hrát s Tottenhamem 0–0 a bude chybět 20 minut do konce, nebudeme hrát na 0–0, abychom byli po 21 zápasech neporaženi. Ani omylem. Budeme hrát zápasy na vítězství. A někdy se může stát, že prohrajeme.“

Tým Arsene Wengera, jenž dokráčel v sezoně 2003/04 k titulu bez jediné porážky, remizoval tehdy 12 utkání a celkem získal 90 bodů. V následující sezoně se Mourinho usadil na lavičku Chelsea a se svým týmem posbíral 95 bodů, prohrál jedinkrát, a po 50 letech se titul vrátil na Stamford Bridge. V následujícím ročníku Chelsea získala 91 bodů a obhájila ligový titul. A 11 remíz pravděpodobně rozhodlo o tom, že Blues skončila v jeho třetí sezoně druhá.

Chelsea doma v této sezoně ještě neztratila ani bod. V dnešním utkání proti Tottenhamu však bude postrádat svého nejlepšího střelce Diega Costu, který si odpyká trest za pět žlutých karet, a na hrotu tak nastoupí buďto Didier Drogba – který zničil Spurs ve svém posledním vystoupení proti nim, při výhře 5–1 v semifinále FA Cupu 2012 – nebo Loic Rémy.

275 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 275 komentářů