Lampard: S Gerrardem hrát můžu

Motor naší záložní řady, Frank Lampard, je přesvědčen, že společně se Stevenem Gerrardem  můžou vytvořit velmi efektivní dvojici. 

Lampard a Gerrard jsou jedni z nejlepších hráčů svých klubů a potažmo i celé Premier League, ale na reprezentační úrovní spolu nikdy nepotvrdili klubovou formu. Oba upřednostňují pozici útočného záložníka, a tak prý nemohou hrát společně, hvězda Chelsea to však vyvrátila.

„Lidé nemají o čem mluvit, tak se diskutují o tomhle," myslí si Lampard. „To, že spolu hrajeme jako cizinci a že ze sebe dohromady nikdy nedostaneme to nejlepší, se říká už roky. Podle mě je to nesmysl. Hrajeme spolu a hrajeme dobře. Někdy jsme možná nehráli podle našich představ, ale myslím, že jsme dva inteligentní hráči, kteří spolu hrají kvalitně a mohou stejně dobře hrát se všemi v týmu. Místo kritizování bychom se na to měli dívat pozitivně. Oba jsme velcí hráči, kteří mohou pomoct týmu vyhrát mistrovství světa."

Lampard při přípravném zápase s Maďarskem neproměnil penaltu, ale stále je odhodlán zahrávat pokutové kopy v Německu. „Když kopete penaltu, tak jí kopete s tím, že jednou byste ji mohli neproměnit. Myslím, že pro jejich kopání potřebujete psychicky silnou osobnost. Naštěstí pro mě jsme vyhráli a byl to jen přípravný zápas."

Odchovanec West Hamu připouští, že mohl „zapomenout“ zahrávat pokutové kopy, když se v posledním čase věnoval hlavně vybrušování ostatních schopností. „V posledních týdnech jsem se snažil zlepšovat hlavně po fyzické a taktické stránce, zatímco v Chelsea trénuji penalty dvakrát až třikrát týdně. Teď už je opět procvičovat začnu," dodal nakonec Lampard.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.