Davida budeme postrádat víc jako osobnost než jako hráče, tvrdí José

Manažer Chelsea José Mourinho věří, že jeho tým bude i přes odchod Davida Luize v této sezoně silnější a tvrdí, že jim bude chybět pouze pro svou osobnost. Brazilský reprezentant přestoupil do francouzského klubu Paris Saint-Germain a stal se nejdražším obráncem v historii fotbalu. Mourinho však dává jasně najevo, že pro jeho tým byl dlouhovlasý sympaťák daleko platnější v záložní řadě.

David Luiz přestoupil do PSG za 50 milionů liber, čímž se stal nejdražším obráncem světa v historii, nicméně manažer Chelsea prozradil, že Brazilec by ani nenastupoval v základní sestavě západolondýnské­ho klubu.

Na otázku reportéra ze Sunday People, zdali mu bude 27letý zadák chybět, Mourinho odpověděl: „Jako stoper vůbec ne, po celou sezonu to byl John Terry a Gary Cahill.“

„V záloze to byl kluk s dobrou fyzickou kondicí a dal nám důležité věci, obzvláště v Lize mistrů, když Matič nemohl hrát.“

„Ale v této sezoně Ligy mistrů může Matič hrát, takže tu fyzickou zdatnost neztratíme.“

„Fakt, že máme Cesca Fabregase nás posunuje jiným směrem. Je to něco, co náš fotbal potřebuje, a tímto směrem chceme jít.“

51letý Portugalec ovšem také přiznal, že mimo hřiště toho Luiz do týmu hodně přinesl.

„David tu udělal důležité věci, byl to vždy velký profesionál a bude nám chybět jako výborný kluk. Ale z fotbalového hlediska věříme, že náš kádr je v této sezoně silnější, než byl.“