Ševčenko „musí“ do Chelsea. Dobré řešení?

Ukrajinský šutér Andrej Ševčenko včera oficiálně oznámil, že v příští sezoně nebude oblékat dres milánského AC. Nepřekvapil jen miliony fanoušků, ale také sám sebe. Kdyby záleželo na něm, nikdy by ve svých nejlepších letech z AC neutekl.

Rozhodl o tom někdo jiný – jeho manželka, americká modelka. Bohužel není natolik  schopná se naučit italský jazyk a tak svému miláčkovi „nakázala" odchod do Anglie. A? se prý jejich syn učí dokonale angličtinu v britské škole. „Anglický jazyk vyhrál nad italským," smutnil druhý nejvyšší muž AC Adriano Galliani.

Není divu. Ševčenko musí poslouchat, je zkrátka – jak se říká – pod pantoflem. Pro Chelsea by to nebylo nejhorší, vždy? na Stamford Bridge míří jeden z nejlepších útočníků na světě. Ale jaký to bude mít dopad? Ševčenkovi se viditelně do Anglie nechce. Po nějaké době může mít působení v Chelsea plné zuby, tudíž z jeho strany hrozí nevyrovnané výkony. I to už se některým bývalým hráčům The Blues přihodilo.

„Rozhodl jsem se z rodinných důvodů. Nejsou v tom žádné ekonomické ani osobní problémy. V AC jsem měl s každým výborné vztahy a klubu chci poděkovat za všechno," řekl na včerejší tiskové konferenci.

Jeden odejde – Crespo nebo Drogba?

Ještě sice není nic podepsané, ale příchod Ševčenka do Chelsea je takřka hotový. V kádru budou tři klasičtí útočníci. Jeden z dvojice Crespo – Drogba tak bude muset Stamford Bridge opustit. V jednu chvíli připadá v úvahu možná výměna Ševčenka za Crespa, který v předminulé sezoně na San Siru působil. Jenže vedení The Blues nedávno nabídlo argentinskému střelci prodloužení smlouvy a mít v klubu dva útočníky, kteří se společně prostříleli až do finále Ligy mistrů by se Mourinhovi také šiklo.

Poslední možností je Drogba. Reprezentant Pobřežní Slonoviny obdržel nabídku z Lyonu. Nadále se o něj zajímají kluby z Itálie a Španělska.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.