José: Mám nejtěžší práci v anglické lize

José Mourinho si myslí, že má nejtěžší práci v celé anglické lize, protože on utratí za hráče velké peníze.

Manager Chelsea, podle všeho nejlépe placený kouč na světě, říká, že utracením peněz Romana Abramoviche se zavazuje k velmi obtížné práci.

„Kvůli kvalitě našeho kádru je to práce velmi těžká," řekl Mourinho polekanému novináři v New Yorku. „Je velmi obtížné koupit hráče pro Chelsea, zejména kvůli kvalitě, kterou my chceme. Shaun Wright-Phillips byl nejdůležitějším hráčem Manchesteru City, a proto ho bylo těžké získat. Del Horno je španělský reprezentant a byl důležitým hráčem Atletica Bilbaa, zatímco Essien je jeden z klíčových hráčů Lyonu."

„Protože Chelsea je na velmi velké úrovni, tak potřebuje kvalitní hráče z dobrých klubů, ale oni je nechtějí prodat. Chtějí za ně přehnaně velké peníze. Když budu v průměrném klubu, tak můžu za 20 milionů liber koupit až šest hráčů. Já myslím, že to je lehčí."

„Vy myslíte, že je lehké koupit brankáře pro Chelsea?" pokračoval Mourinho. „Kde jsou lepší brankáři než Petr Čech a Carlo Cudicini? Jak můžu zlepšit tuto pozici? J nemůžu. Kde mám vzít lepšího obránce než mám? Já nemůžu. Kde můžu najít záložníka, abych zlepšil můj tým?

„Nedávno jsme viděli hrát Chelsea proti Milanu se dvěma odlišnými týmy. A já momentálně nemohu říct, který je lepší," řekl Mourinho otevřeně zjevně neš?astně.

„Já nemůžu říct, které křídla jsou lepší, jest-li Joe Cole a Shaun Wright-Phillips ve druhém poločase nebo Arjen Robben a Damien Duff v prvním."

„Já nemůžu říct, jestli je lepší Hernan Crespa nebo Didier Drogba, John Terry a Robert Huth nebo William Gallas a Ricardo Carvalho, Petr Čech nebo Carlo Cudicini, Geremi nebo Glen Johnson," uzavřel Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.